Вислані зі США російські дипломати прибули до Москви

Аеропорт Даллес, Вашингтон Копирайт изображения Getty Images
Image caption У перший день нового року 35 російських дипломатів залишили Вашингтон

Літак із російськими дипломатами, висланими зі США, прибув до Москви.

У четвер 35 співробітників російських установ оголосили персонами нон-грата у США. Упродовж 72 годин вони і члени їхніх сімей - всього 96 людей - повинні були покинути США.

Їх вивезли спеціальним бортом авіакомпанії "Росія" - офіційного перевізника президента і членів уряду.

"Останні передноворічні дні вони (дипломати. - Ред.) провели без сну і відпочинку, укладаючи багаж і паралельно "закриваючи" хвости - волею-неволею за роки життя всі обростають побутовими зобов'язаннями, які вимагають уваги", - написав у Facebook співробітник посольства Росії у Вашингтоні Юрій Мельник, описуючи від'їзд колег.

Копирайт изображения AFP
Image caption Російське посольство у Вашингтоні втратило понад 30 співробітників

29 грудня Вашингтон оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв'язку з кібератаками під час виборчої кампанії в США.

У список санкцій додали шість приватних осіб і п'ять організацій, зокрема ФСБ Росії, а також командування ГРУ - у списку начальник ГРУ Ігор Коробов і його перші заступники.

Крім того, влада США заборонила російським дипломатам відвідувати дві заміські резиденції, заявивши, що їх використовували для розвідувальних дій.

Президент Володимир Путін заявив, що Росія не буде симетрично відповідати США, хоча це прийнято в дипломатичній практиці.

У його заяві, опублікованій на сайті Кремля, сказано, що всі американські дипломати можуть залишитися в Росії, а їхні діти - відвідати новорічну ялинку в Кремлі.

Своє рішення Путін пояснив небажанням спускатися до "кухонної" дипломатії.

Обраний президент США Дональд Трамп, який вступить на посаду 20 січня, назвав такий крок Путіна "дуже розумним".

Новини на цю ж тему