Нетаньяху закликав помилувати солдата, який вбив палестинця

Копирайт изображения AP

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху закликав президента країни помилувати 19-річного військовослужбовця Елора Азарію, звинуваченого у вбивстві пораненого палестинця.

Інцидент стався у березні 2016 року, коли двоє палестинців напали з ножами на двох ізраїльських військових. Ті відкрили вогонь, убивши одного з нападників і важко поранивши другого.

Оглянути пораненого ізраїльтянина прийшов сержант Елор Азарія, який працював військовим медиком. Побачивши лежачого на землі палестинця, він вистрілив в нього з автоматичної гвинтівки.

Як сказав сержант Азарія на суді в Тель-Авіві, він вважав, що поранений чоловік може активувати пояс смертника. Втім, на думку прокуратури, його головним мотивом була саме помста.

У середу військовий суд в Ізраїлі визнав Елора Азарію винним у вбивстві.

"Це важкий і гіркий день - у першу чергу для Елора, його сім'ї, ізраїльських солдатів, багатьох громадян і батьків солдатів, а також для мене... Я підтримую заклик помилувати Елора Азарію", - написав Біньямін Нетаньяху у Facebook.

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін вже заявив, що займеться цим питанням не раніше, ніж будуть завершені всі необхідні формальності судового розгляду. Як очікується, остаточний вирок буде винесено в наступну неділю.

Поведінка військовослужбовця викликала хвилю суперечок у соцмережах.

Деякі активісти влаштовували пікети на підтримку сержанта, проте офіційні військові відзначали, що його вчинок порушує цінності і принципи ізраїльської армії.

Новини на цю ж тему