Медики пов'язали ризик деменції із життям біля завантажених доріг

Єкатеринбург Копирайт изображения Getty Images
Image caption Щоб не ризикувати, треба жити мінімум за 200 метрів від доріг

У людей, які живуть близько від доріг з інтенсивним рухом, частіше, ніж у інших, розвивається старече слабоумство.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в канадському журналі Lancet.

У людей, будинки яких стоять за 50 або менше метрів від завантаженої дороги, ризик розвитку деменції у середньому вищий на 7%.

Винне в цьому брудне повітря.

"Забруднювальні речовини з повітря потрапляють у кров і можуть викликати запалення, яке пов'язують з хворобами серця. У дослідженні стверджується, що ті ж речовини через кров потрапляють і в мозок, що може призвести до неврологічних проблем", - каже співавтор дослідження Рей Коупс.

У рамках дослідження науковці проаналізували медичні дані 6,5 млн жителів Онтаріо у віці від 20 до 85 років. У 2001-2012 роках у мешканців штату виявили понад 243 тисяч випадків деменції.

Потім науковці нанесли домівки хворих на карту, звертаючи увагу на відстань між їхніми будинками і дорогами з інтенсивним рухом.

Чим далі від доріг живуть люди, тим менший у них ризик розвитку деменції.

У людей, що живуть за 50-100 метрів від трас, імовірність розвитку слабоумства всього на 4% вища за середній показник. На відстані від 100 до 200 метрів - на 2%.

А якщо людина живе за 200 метрів від дороги, додатковий ризик зникає повністю.

Деменція - це один із найбільш поширених у світі діагнозів.

Очікують,, що до 2050 року число хворих зросте із нинішніх 44 до 135 мільйонів людей. Щороку це захворювання коштує світу 604 млрд доларів.

Новини на цю ж тему