Поліція Донеччини за рік вилучила 3000 гранат

Виявлена зброя Копирайт изображения Поліція Донеччини

За 2016 рік поліція Донецької області вилучила сотні протитанкових гранатометів, автоматів і більше 500 тис. боєприпасів.

"У 2016 році поліцейські вилучили 260 протитанкових гранатометів, 176 одиниць вогнепальної зброї, 96,8 кг вибухівки та понад півмільйона (!) боєприпасів" - йдеться у звіті, опублікованому прес-службою поліції.

Там також відзначають, що у минулому році вдалося уникнути диверсій, "а найголовніше - від поводження з вибуховими предметами не постраждала жодна дитина".

Копирайт изображения Поліція Донеччини
Image caption Знаходити незаконну зброю допомагали кінологи з собаками

Часто вибухівку вилучали у "диверсійних закладках".

Наприклад, чоловік, який, за твердженням поліції, воює за сепаратистів, у своєму дворі біля Торецька закопав протитанковий гранатомет, вісім гранат та півкілогарама пластиду.

А на дачі під Маріуполем виявили 35 протитанкових мін, частина з яких були активовані і могли вибухнути у будь-який момент.

Копирайт изображения Поліція Донеччини
Image caption Протитанкові міни на маріупольській дачі

Продовжують фіксуватися спроби вислати боєприпаси поштою за межі Донбасу.

"У Покровській філії служби експрес-доставки вилучено 5 гранат, детонатори, сигнальні ракети, набої до снайперської рушниці, які молодик намагався переправити до м.Коломия Івано-Франківської області", - відзначають у поліції.

Копирайт изображения Поліція Донеччини
Image caption Це намагалися переслати поштою

Виявляти боєприпаси у авто на блокпостах правоохоронцям вже півроку допомагають кінологи з собаками - за цей час вони знайшли 116 вибухових пристроїв та 8 тисяч набоїв.

А загалом на блокпостах поліцейські 144 рази вилучали зброю: "З них 85 разів її намагалися вивезти "на пам'ять" демобілізовані військовослужбовці та 59 разів - цивільні люди".

Копирайт изображения Поліція Донеччини
Image caption Зброю виявляли у демобілізованих бійців АТО та у цивільних

Правоохоронці попереджають, що за незаконне носіння і передачу зброї та боєприпасів загрожує від трьох до семи років в'язниці.

Новини на цю ж тему