Кремль назвав доповідь розвідки США про російських хакерів аматорською

Дональд Трамп і Володимир Путін Копирайт изображения AFP

Речник російського президента Дмитро Пєсков назвав виконаною "на аматорському рівні" доповідь американських спецслужб, у якій вони звинувачують Росію та її керівництво в організації хакерських атак під час виборів у США.

За словами пана Пєскова, відкрита частина доповіді не викликала у Кремлі нічого, крім розчарування, і в ній не виявилося нічого, що заслуговувало б на детальне вивчення.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Речник російського президента каже, що звинувачення американських спецслужб є аматорськими і емоційними

"Звинувачення лунають на достатньо аматорському емоційному рівні, який навряд чи можна застосувати до високопрофесійної роботи висококласних спецслужб", - заявив речник російського президента, коментуючи оприлюднену частину доповіді.

Він також назвав ці звинувачення голослівними і такими, що нагадують часи "полювання на відьом", і вчергове відкинув звинувачення Росії у причетності до хакерських атак, додавши, що Кремль вже серйозно втомився від цих звинувачень.

Доповідь, підготовлена спільно АНБ, ФБР та ЦРУ, 6 січня була предствлена обраному президенту США Дональду Трампу під час його зустрічі із керівництвом американських спецслужб. Після цього частково доповідь була опублікована. Проте певна частина доповіді залишилася засекреченою.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption У відкритій частині доповіді йдеться про те, що за кібератаками стоїть президент Росії

У відкритій частині доповіді йдеться про те, що російський президент Володимир Путін наказав створити компанію, метою якої був би вплив на результати президентських виборів у США і дискредитація кандидата у президенти від демократів Гілларі Клінтон.

Автори доповіді також стверджують, що Росія зламала пошту Національного комітету Демократичної партії США і високопосадовців-демократів , після чого через посередників, зокрема, і через сайти WikiLeaks та DCLeaks.com, оприлюднювала отриману інформацію.

Крім того, у доповіді американських спецслужб йдеться про те, що під час виборчої кампанії у США Росія використовувала фінансовані нею пропагандистські ресурси і організовувала роботу інтернет-тролів. Жодних доказів на користь цих припущень в опублікованій частині доповіді немає. Проте не виключено, що вони були представлені у секретній частині.

Копирайт изображения DONALD TRUMP/TWITTER
Image caption 7 січня цього року Дональд Трамп написав у Twitter, що є великим прихильником спецслужб

Кандидат від республіканців Дональд Трамп, який переміг на президентських виборах, довгий час називав перебільшеними повідомлення про втручання російських хакерів у виборчий процес. Проте після ознайомлення із доповіддю він дещо змінив тон.

Пан Трамп оцінив свою зустріч із керівниками спецслужб як "конструктивну" і заявив, що проситиме впродовж перших 90 днів президентства представити йому план, як припинити хакерські атаки.

Проте він відмовився особливо виділити Росію, заявивши, що вона є лише однією із кількох країн, зовнішніх груп та окремих осіб, які "постійно намагаються зламати кібер-інфраструктуру урядових інституцій, компаній та організацій, включно із Національним демократичним комітетом".

Президент Обама в останні дні свого президенства вислав зі США 35 російських дипломатів у зв'язку із кібератаками під час передвиборчої кампанії, в яких Вашингтон звинувачує Росію. Росія заявила, що не чинитиме кроків у відповідь.

Новини на цю ж тему