Обама не стримав сліз під час прощальної промови

Копирайт изображения AP

Президент США Барак Обама у своїй прощальній промові закликав американців захищати демократію, а в кінці виступу не зміг стримати сліз.

Загрози для США

У своїй промові він назвав расизм і економічну нерівність одними з головних загроз для демократії в США.

Ще однією небезпекою для устрою Сполучених Штатів Барак Обама вважає тенденційний підбір фактів політиками, коли думки не засновані на "загальних вихідних фактах" - тобто, популізм.

Як приклад подібної ситуації він навів проблему зміни клімату, над якою активно працювала адміністрація Обами, і до якої демонстративно байдужий обраний президент США Дональд Трамп.

"Зараз ми можемо і повинні сперечатися про кращий підхід до цієї проблеми. Але просто заперечувати проблему означає не тільки зраду майбутніх поколінь, а й зраду самого духу інновацій та практичного вирішення проблем, якими керувалися наші засновники", - заявив Барак Обама.

Ісламісти, Росія та Китай

Президент США нагадав про загрозу для світового порядку з боку релігійних фанатиків, а також іноземних автократій.

"Суперники, такі як Росія і Китай, не зможуть досягти у світі такого ж впливу, якщо тільки ми не відійдемо від того, що відстоюємо, і не перетворимося на ще одну велику країну, яка залякує менших сусідів", - підкреслив він.

Це був єдиний раз, коли Барак Обама напряму згадав про Росію чи Китай.

Конкретно про Україну він не говорив.

"Де все почалося"

Копирайт изображения Reuters
Image caption Барак Обама подякував своїй родині за підтримку

Президент США виступав з прощальною промовою у чиказькому конгрес-центрі McCormick Place.

Він заявив, що хоче виголосити промову не у Білому домі, а в Чикаго, "де все почалося", - саме там він перебував, коли отримав звістку про свою першу перемогу на президентських виборах в 2008 році.

Разом з ним прибули перша леді Мішель Обама і віце-президент Джо Байден з дружиною.

У залі зібралися близько 20 тисяч осіб. Спочатку квитки на захід роздавали безкоштовно, але пізніше їхня ціна у перекупників в інтернеті перевищила тисячу доларів.

Сліз Барак Обама не стримав, звертаючись з трибуни до своєї дружини Мішель: "Протягом останніх 25 років ти була не тільки моєю дружиною і матір'ю моїх дітей, ти була моїм найкращим другом... І я пишаюся тобою. Вся країна пишається тобою".

Перший чорношкірий президент США, якому зараз 55 років, був обраний у 2008 році й провів у Білому домі два строки. Його наступник, республіканець Дональд Трамп, уже обіцяв скасувати деякі реформи Барака Обами.

20 січня 2017 року новий обраний президент складе присягу і офіційно вступить на посаду.

Новини на цю ж тему