В Україні заборонили канал "Дождь" через Крим

канал "Дождь" Копирайт изображения Getty Images

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заборонила трансляцію в Україні російського каналу "Дождь".

Головною причиною заборони у Нацраді назвали те, що канал зображує Крим як частину території Росії.

Як повідомила Нацрада, канал вилучили з переліку програм, дозволених для ретрансляції у кабельних мережах, через сюжети, які свідчать про "невизнання державних кордонів та посягання на територіальну цілісність України".

"Свідченням цього є демонстрація в ефірі (зокрема в передачі "Здесь и сейчас") і на сайті телеканалу карт, на яких територія Криму позначена як складова частина території Російської Федерації", - пояснили у Нацраді.

Сам канал, який в Росії часто називають "опозиційним" і "ліберальним", висловив жаль з приводу такого рішення українського регулятора.

На "Дожді" також заявили, що під час забраження карти Росії керуються російським законодавством.

Крим і реклама

Ще однією з причин заборони мовлення "Дождя" в Нацраді назвали те, що в Україні начебто ретранслювали канал з російською рекламою.

"Протягом року "Дождь" так і не надав Національній раді свою "українську" версію для адаптації. Отже, провайдери програмної послуги продовжували транслювати "Дождь" з російською рекламою", - повідомив ВВС Україна член Нацради Сергій Костинський.

Втім, сам канал наполягає, що мовлення на територію України ведеться без реклами.

"Відповідно до умов договорів з усіма провайдерами на Україні, мовлення "Дождю" на всій території країни здійснюється через IP-з'єднання без прямої комерційної реклами", - заявила генеральний директор каналу Наталія Синдеєва, яку цитує сайт каналу.

За її словами, Нацраду про це повідомили у серпні, після чого канал "не отримував жодних претензій" про невідповідності українському законодавству.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption "Дождь" заявив, що на Україну його мовлення транслюється без реклами

Щодо сюжетів із Кримом, на каналі заявили, що керуються російськими законами під час зображення карти Росії.

"Відповідно до статті 65 Конституції Російської Федерації Республіка Крим є суб'єктом Російської Федерації", - заявила пані Синдеєва.

"Сподіваюсь, що наш український глядач знайде можливість дивитися "Дождь" через наш сайт, наші програми в Smart TV та інші канали дистрибуції", - додала вона.

За даними каналу, в Україні його транслюють близько 90 провайдерів. Доступ до нього мають приблизно 500 тисяч домогосподарств.

Рішення про припинення мовлення в Україні набуде чинності через місяць.

Раніше в Україні вже заборонили мовлення кількох десятків російських каналів, серед яких Перший канал, "Росія 1" і "Росія-24", НТВ, РБК, ТНТ, "Петербург 5", "Звезда", РЕН-ТВ, Life News, RT.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова пообіцяла поскаржитися в ОБСЄ на дії української влади.

У самій Росії 2014 року телеканал виключили з усіх кабельних мереж, що поставило під загрозу його існування.