Андерс Брейвік заявив, що в'язниця радикалізувала його ще більше

Андерс Брейвік Копирайт изображения Reuters
Image caption Андерс Брейвік (справа) заявляє, що тюрма його тільки радикалізувала

Норвежець Андерс Берінг Брейвік, який відбуває тюремний строк за вбивство 77 людей, заявив, що за п'ять років тюремного ув'язнення в одиночній камері його погляди радикалізувалися ще більше.

Під час судових слухань з приводу умов свого утримання Брейвік сказав: "Ізоляція на мене серйозно вплинула, і, мабуть, найголовніший ефект цієї ізоляції - моя радикалізація".

Адвокат Брейвіка Ойстейн Сторвік зазначив, що через умови в тюрмі його підзахисний став "ментально вразливим".

Днем раніше зі схожою заявою в суді виступили прокурори, які вважають, що в тюрмі Брейвік лише зміцнив свої крайні праві погляди.

Наприклад, Брейвік продемонстрував нацистське вітання коли з'явився на судовому слуханні.

Прокурор Фредерік Сейрсетед заявив, що уряд має бути готовим до "немислимих вчинків" з боку Брейвіка.

22 липня 2011 року Брейвік влаштував вибух в центрі Осло, внаслідок якого загинули вісім людей.

Потім він попрямував на острів Утойя, де був розташований молодіжний табір, і відкрив стрілянину. Його жертвами на острові стали 69 людей, переважно підлітки.

Норвезький суд засудив Брейвіка до 21 року в'язниці.

З моменту винесення вироку в 2012 році його тримають в одиночній камері. За словами арештанта, його ізоляція від інших ув'язнених 22-23 години на день є порушенням його прав.

У квітні 2016 року норвезький суд задовольнив частину його позову, однак відхилив скаргу про те, що через обмеження його контактів з іншими ультраправими екстремістами порушується право на повагу до приватного і сімейного життя та листування.

У вівторок уряд Норвегії, який зобов'язали компенсувати судові витрати Брейвіка на суму 330 тисяч крон (близько 38,5 тисяч доларів), почав процес апеляції проти цього рішення суду.

Уряд стверджує, що умови утримання Брейвіка набагато краще, ніж в інших ув'язнених. У своєму трикамерному комплексі він може грати у відеоігри, дивитися телевізор і займатися фізкультурою, все це компенсує одиночне утримання.

Рішення апеляційної інстанції очікується в лютому.