Білецький звинуватив керівництво Нацгвардії у корупції та сепаратизмі

Копирайт изображения azov.press
Image caption Андрій Білецький обіцяє незабаром оприлюднити конкретні докази корупційних дій керівників Нацгвардії

Депутат та перший командир полку "Азов" Андрій Білецький звинуватив керівників Національної гвардії України у корупції та підтримці сепаратизму. Відповідну заяву він оприлюднив напередодні.

"Я не можу більше мовчати про ситуацію в Національній гвардії України. Ситуація абсолютно не нормальна для третього року війни - на керівних посадах перебувають відверті сепаратисти, діє систематична корупція", - йдеться у зверненні пана Білецького.

При цьому він наголосив, що мова йде не про рядових офіцерів Нацгвардії, а "виключно злочини верхівки".

Андрій Білецький також озвучив конкретні прізвища кількох посадовців Нацгвардії, яких він підозрює у корупційних діях та підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі і в Криму. Водночас заява не містить конкретних доказів - їх лідер "Азову" планує оприлюднити пізніше.

"Я із командою волонтерів готую розкриття і корупційної складової в Національній гвардії. Ми вже маємо докази того, що ця система краде кожну третю гривню. Невдовзі я буду готовий оприлюднити ці факти", - пообіцяв Андрій Білецький.

Він також звинуватив керівництво Нацгвардії у "систематичному знищенні добровольчих батальйонів" та закликав президента, головного військового прокурора, міністра внутрішніх справ і голову СБУ вплинути на ситуацію.

Інший депутат та екс-боєць полку "Азов" Олег Петренко у себе на Facebook опублікував відео про ймовірну підтримку ідей сепаратизму зі сторони кількох командирів Нацгвардії.

"Депутатські запити та оприлюднення конкретної інформації - все це попереду", - додав пан Петренко.

Керівники Нацгвардії та МВС заяву Андрія Білецького поки не коментували. У Міністерстві внутрішніх справ повідомили ВВС Україна, що позиція по даному питанню ще формулюється.

Полк "Азов" був сформований як добровольчий батальйон МВС у 2014 році й входить до структури Національної гвардії.

Новини на цю ж тему