Українські інспектори проведуть вертолітну і сухопутну перевірку на Ростовщині

Копирайт изображения Getty Images

У Міністерстві оборони України підтвердили інформацію про майбутню перевірку кількох російських військових частин у Ростовській області РФ українськими інспекторами.

"У рамках заходів інспектування буде, зокрема, отримання інформації від командирів російських підрозділів. Заплановано зробити вертолітний обліт, і також планується провести сухопутну перевірку зазначеного району", - розповів у неділю речник Міноборони України з питань АТО Олександр Мотузяник.

Він відзначив, що даний район знаходиться безпосередньо біля кордонів України.

"Мета [інспекції] - перевірка наявності чи відсутності військової діяльності підрозділів Збройних сил Росії, яка повинна підлягати попередньому повідомленню", - додав полковник Мотузяник.

За його словами, у інспекції візьмуть участь два представники України та по одному - від Канади і Данії.

За її підсумками підготують офіційний звіт, який передадуть країнам-учасницям ОБСЄ.

Інспекція пройде вже 16-19 січня відповідно до Віденського документу 2011 року про заходи зі зміцнення довіри і безпеки в регіоні.

Раніше про майбутню перевірку повідомив журналістам начальник російського Центру зі зменшення ядерної небезпеки Сергій Рижков: "Російська Федерація дала згоду на дану інспекцію".

За його словами, зазначений Україною район "розташований у Ростовській області і займає площу близько 16 тисяч квадратних кілометрів".

Російське видання ТАСС додало, що аналогічні інспекції проведуть представники Німеччини у Воронезькій області та Сербії - у Підмосков'ї.

Ростовська область

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Російський військовий на МТЛБ з великокаліберним кулеметом під час навчань у Ростовській області

Україна неодноразово звинувачувала Росію у військовій підтримці сепаратистів на Донбасі з суміжної Ростовської області.

Зокрема, за даними української сторони, на Ростовщині організовані табори підготовки бойовиків невизнаних "ДНР" та "ЛНР". Крім того, стверджують у Києві, з території області влітку та восени 2014 року велися артилерійські обстріли позицій української армії.

Дані про обстріли українських військ з території Росії наводять і у міжнародній групі слідчих Bellingcat.

Кремль такі звинувачення послідовно відкидає.

Новини на цю ж тему