Президент Сербії погрожує застосувати армію щодо Косова

Сербія Копирайт изображения Getty Images
Image caption Залізничне сполучення між сербською столицею і автономією Косово припинили під час конфлікту в 1998-1999 роки.

Сербія попередила Косово, що буде захищати "кожен дюйм" своєї території.

Сербський президент Томіслав Ніколич звинуватив Косово в розпалюванні ворожнечі після того, як потяг зі словами "Косово - це Сербія" не зміг проїхати до автономії.

У Косово ситуацію назвали провокацією.

Пан Ніколич погрожує застосувати війська для захисту сербів у Косово.

Зупинити поїзд у селищі Рашка наказав прем'єр-міністр Сербії Олександр Вучич. Він сказав, що пішов на такий крок, аби "зберегти життя і свободу людей і запобігти ще більший конфлікт та показати, що ми хочемо миру".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Президент Сербії Томислав Ніколич і голова МЗС Росії Сергій Лавров під час церемонії нагородження ордена у Сербії

Пан Вучич також звинуватив силовиків із Косово в спробі замінувати залізничний шлях. Поліція Косова відкинула ці звинувачення.

Попри заяву президента, конфлікт між Сербією й Косово малоймовірний, повідомляє кореспондент BBC із Белграда.

Сербія вже досягла значного прогресу в переговорах про можливий вступ до складу ЄС.

Нормалізація відносин із Косово - важлива частина цього процесу.

Однак Белград хоче привернути увагу міжнародної спільноти до того, що Косово не виконує повністю вже досягнуті домовленості щодо свободи пересування.

Залізничне сполучення між двома країнами припинили під час конфлікту в 1998-1999 роки.

Після закінчення бомбардувань НАТО в 1999 році до одностороннього проголошення незалежності Косова у 2008 році територія колишньої югославської автономії перебувала під управлінням ООН.

До початку 2017 року 110 країн-членів ООН, у тому числі Британія, США й Німеччина, визнали незалежність Косова. Серед країн, які не визнали незалежність республіки, - Сербія, Росія, Іспанія, Греція, Ізраїль і Китай.

Новини на цю ж тему