“Новорічне перемир'я” на Донбасі зірвали сепаратисти - Оліфер

Копирайт изображения Anadolu Agency
Image caption "Новорічне перемир'я" мало розпочатися наприкінці грудня, однак повного припинення вогню на Донбасі так і не сталося, а невдовзі бойові дії відновилися у повному обсязі

У Мінську завершилися чергові переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі, повідомила речниця Леоніда Кучми - українського представника у Тристоронній контактній групі.

"Українська сторона змушена констатувати: оголошене напередодні новорічних свят перемир'я було зірвано", - написала Дарка Оліфер у Facebook у понеділок ввечері.

"Домовленості про режим припинення вогню не були виконані через бойкотування протилежною стороною", - додала вона.

Раніше у постійних обстрілах сепаратисти звинуватили українську армію.

"Ми наполягаємо на дотриманні всього пакета Мінських угод, в тому числі, і на виході на лінію від 19 вересня 2014 року, включаючи Дебальцеве", - додала Дарка Оліфер.

Вона також відзначила, що українська сторона вкотре наголосила на неможливості провести місцеві вибори у непідконтрольних районах Донбасу без припинення вогню та виведення "іноземних військових формувань".

За її словами, 18 грудня має відбутися відеоконференція гуманітарної підгрупи, на якій обговорюватимуть питання обміну полоненими.

Раніше інша представниця України на переговорах Ірина Геращенко повідомила, що у "ДНР" і "ЛНР" наполягають на "негайній амністії" як передумові звільнення полонених. Також, за її словами, сепаратисти просять передати їм близько 700 осіб в обмін на близько 50.

Водночас ЗМІ, підконтрольні сепаратистам, повідомляють, що у понеділок не відбулася зустріч економічної підгрупи через відсутність представників України.

Раніше Київ неодноразово наголошував, що головним питанням на мінських переговорах мають бути проблеми припинення вогню та звільнення полонених.

Також "представник ДНР" Денис Пушилін відзначив, що прогрес переговорів по обміну полоненими не вдалося досягнути через відсутність керівника громадської організації "Український вибір" Віктора Медведчука.

"За відсутності Віктора Медведчука відсутній і конструктив у роботі підгрупи з гуманітарних питань", - цитують Дениса Пушиліна ЗМІ сепаратистів.

Новини на цю ж тему