26 конгресменів бойкотуватимуть інавгурацію Трампа

Копирайт изображения AFP
Image caption Багато конгресменів пояснили свій бойкот перепалкою між Дональдом Трампом та багаторічним представником Джорджії Джоном Льюїсом (ліворуч на фото)

Кількість конгресменів-демократів, які збираються бойкотувати інавгурацію обраного президента США Дональда Трампа, зростає. Про своє рішення заявили вже 26 обранців.

Як причину багато з них назвали нещодавні різкі вислови Дональда Трампа на адресу конгресмена Джона Льюїса. Пан Льюїс багато років є учасником руху за громадянські права, і для багатьох американців став героєм. Він брав участь у виступах 1965 року в Сельмі і Монтгомері за виборчі права чорношкірих.

Ще у 1987 році його обрали до Палати представників від штату Джорджія. Дональд Трамп заявив, що цей округ "кишить злочинцями".

Після того як Джон Льюїс назвав Трампа "нелегітимним президентом", той написав у Twitter: "Все це балачки, балачки, балачки - і ніяких дій або результату".

Після цієї заяви багато конгресменів-демократів вирішили порушити традицію й не брати участі в інавгурації президента, яка пройде у п'ятницю.

"Коли ти ображаєш конгресмена Джона Льюїса, ти ображаєш Америку", - заявила Іветт Кларк, одна з п'яти представників округу Нью-Йорк, які бойкотують інавгурацію.

Загалом у двох палатах американського Конгресу засідає 535 депутатів.

Копирайт изображения AP
Image caption Депутат палати представників Кетрін Кларк (в центрі) - одна з тих, хто буде бойкотувати церемонію

Представник від Каліфорнії Тед Лью сказав: "Для мене рішення не брати участі в інавгурації цілком зрозуміле: я за Дональда Трампа або я за Джона Льюїса? Я за Джона Льюїса".

Першим з конгресменів бойкотувати інавгурацію вирішив представник від Іллінойсу Луїс Гутьєррес - про своє рішення він повідомив ще в грудні.

"Я не зможу дивитися в очі моїй дружині, моїм дочкам і онукам, якщо буду присутній там після всього того, що він сказав про жінок, латиноамериканців, чорношкірих, мусульман - ніби все те, що він заявив у своїх промовах або написав у твітах, є нормальним і стерте з нашої спільної пам'яті", - пояснив своє рішення пан Гутьєррес.

Перша пропущена інавгурація

Джон Льюїс заявив, що не буде присутнім на церемонії, в інтерв'ю телеканалу NBC, назвавши Трампа нелегітимним президентом, чим викликав його гнів.

Інавгурація Дональда Трампа буде першою пропущеною інавгурацією президента за 30 років, протягом яких Джон Льюїс працює в Конгресі. Однією з причин, через які він вважає Трампа нелегітимним , Джон Льюїс назвав ймовірне втручання російських хакерів у виборний процес.

Копирайт изображения AFP
Image caption Джон Льюїс у червні 2016 року розпочав сидячий страйк в Конгресі, вимагаючи ухвалення закону про контроль за продажем зброї в США

За даними компанії Amazon, через дискусію з Трампом продажі мемуарів Джона Льюїса злетіли і наразі всі екземпляри книги розпродані.

Дональд Трамп зіткнувся з серйозними труднощами в організації розважальної частини церемонії.

Поки ніхто з американських топ-музикантів не захотів виступати під час інавгурації.

Наразі Дональд Трамп заручився лише згодою переможниці шоу America's Got Talent, 16-річної Джекі Іванко та оркестру військових маршів і вар'єте Radio City Rockettes, однак деякі танцівниці вже публічно заявили про свою відмову брати участь у виступі.

Новини на цю ж тему