Литва планує звести паркан на кордоні з Росією

військові Копирайт изображения AFP
Image caption НАТО спрямував додаткові загони військових на тренування з литовською армією

Литва оголосила про намір побудувати паркан на кордоні з Калінінградською областю Росії, аби зміцнити безпеку.

Про ці плани оголосили на фоні зростання напруги в Балтійському регіоні, де НАТО розгортає додаткові війська, а Росія розташувала ракетні комплекси.

Паркан простягатиметься на 130 км вздовж кордону - від містечка Віштітіс до річки Німан, яка впадає в Балтійське море. Зараз жодного бар'єра на цій території немає.

Литва каже, що цей жест спрямований на те, аби запобігти будь-якій російській "провокації" та контрабанді.

Міністр внутрішніх справ Литови Еймутіс Місіунас назвав серед таких провокацій інцидент на кордоні з Естонією 2014 року, коли Росія затримала співробітника служби безпеки Естонії.

У серпні 2015 року Росія ув'язнила Естона Кохвера за звинуваченням у шпигунстві. Але він був звільнений наступного місяця під час "обміну шпигунами" з Росією.

Литва планує завершити будівництво паркану висотою в 2 метри до кінця цього року.

За словами пана Місіунаса, споруда коштуватиме близько 30 млн євро, при цьому більша частина коштів надійде від партнерів Литви в ЄС.

Виконувач обов'язків губернатора Калінінграда Антон Аліханов заявив, що Росія підтримує заходи, спрямовані на боротьбу з контрабандою.

Як повідомляє російський новинний сайт Lenta.ru, він пожартував, що Калінінград міг би відправити Литві цеглу, аби допомогти у будівництві.

Новини на цю ж тему