Президент Ірану: перегляд ядерної угоди - нереальний

Хасан Роухані Копирайт изображения Getty Images

Президент Ірану Хасан Роухані назвав нереальною обіцянку новообраного президента США Дональда Трампа переглянути так звану ядерну угоду, укладену з Тегераном декількома державами.

На думку Роухані, заяви Трампа щодо цього - лише набір гасел, які не стосуються реальності. Про це президент Ірану сказав на прес-конференції на честь річниці зняття санкцій з його країни.

"Шановний обраний президент висловив своє невдоволення нею [угодою], сказав, що вона погана, а може і найгірша в історії", - визнав Роухані. Однак, запевнив він, про перегляд умов угоди все одно не може навіть йтися.

"Це всього лише гасла і мені здається малоймовірним, що, вступивши на посаду, він [Трамп] спробує щось зробити. Договір укладений не тільки двома нашими країнами, так що не йому вирішувати, хороший цей договір чи поганий", - сказав Роухані.

Хасан Роухані і раніше заявляв, що не дозволить Трампу розірвати угоду. При цьому прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу в грудні стверджував, що знайшов щонайменше п'ять способів розірвати угоду, і він має намір запропонувати їх обраному президенту США.

Під час своєї передвиборної кампанії Дональд Трамп неодноразово критикував угоду, укладену Іраном з шістьма державами, в тому числі зі США. Ця угода вважається одним із головних зовнішньополітичних досягнень Барака Обами.

Договір між Іраном, США і ще п'ятьма країнами, в тому числі Росією, підписали у липні 2015 року за підсумками тривалих переговорів. Угода передбачала зняття санкцій з Ірану в обмін на його відмову від розробки ядерної зброї.

Згідно з умовами угоди Тегеран погодився позбутися більшої частини ядерного палива і допустити інспекторів МАГАТЕ на ядерні об'єкти, аби гарантувати, що не намагається створити зброю масового ураження.