Стамбульський нападник: місце атаки обрав випадково

Клуб Рейна Копирайт изображения Reuters
Image caption Люди й досі несуть квіти до нічного клубу Reina в Стамбулі

Виходець з Узбекистану, якого підозрюють у вбивстві 39 людей під час нападу на нічний клуб в Стамбулі, розповів на допиті, що обрав місце для атаки випадково.

Під час допиту в поліції, фрагменти з якого наводить видання Hurriyet, Абдулкадіра Машаріпов також повідомив, що раніше він отримував вказівки з сирійського міста Ракка, яке вважається центром угруповання "Ісламська держава".

"Я прийшов на площу Таксим, але заходи безпеки були дуже високими, і провести напад там було неможливо. Я отримав інструкції шукати інше місце. [Нічний клуб] Reina здався мені прийнятним для цього, там не було посиленої охорони", - цитує видання свідчення Машаріпова.

Газета не уточнює, яким чином їй вдалося отримати фрагменти допиту підозрюваного.

BBC не вдалося отримати незалежного підтвердження цієї інформації.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Фотографію Машаріпова після його затримання надала турецька поліція

Про затримання Машаріпова стало відомо 17 січня. В той самий день в турецьких ЗМІ також з'явилася фотографія чоловіка в футболці зі слідами крові та синцями на обличчі.

Губернатор Стамбула Васіп Шахін повідомив, що Машаріпов приїхав до Туреччини нелегально в січні 2016 року.

За словами губернатора, Машаріпов добре освічений, пройшов "ретельну підготовку" в Афганістані та Пакистані і мав зв'язки з "Ісламською державою" у Сирії.

Трагедія сталася незабаром в ніч проти 1 січня. Озброєний чоловік прибув в клуб Reina на таксі і відкрив вогонь. Серед 39 загиблих було багато іноземців. Десятки людей отримали поранення.

Новини на цю ж тему