Пол Маккартні намагається відсудити у Sony права на пісні Beatles

Маккартні Копирайт изображения Reuters
Image caption У Sony/ATV позов Маккартні назвали "непотрібним і передчасним"

Пол Маккартні подав позов до суду Нью-Йорка на компанію Sony/ATV в спробі повернути авторські права на великий масив пісень Beatles, серед яких кілька головних хітів легендарної групи.

У позові колишнього "бітла" вказані, зокрема, композиції Love Me Do і I Want to Hold Your Hand, права на які в 1985 році купив Майкл Джексон. Після смерті Джексона права перекупила Sony Corporation.

У позові йдеться про те, що з 2008 року Пол Маккартні неодноразово повідомляв Sony/ATV про намір повернути свої права на певні пісні, які він написав у співавторстві з Джоном Ленноном в період між 1962 та 1971 роками. У позові стверджується, що Sony послідовно відмовлялася визнати права Маккартні на зазначені композиції.

У Sony/ATV позов Маккартні назвали "непотрібним і передчасним". За законодавством США, автор може повернути права на твір після закінчення певного терміну після публікації.

У випадку з Sony/ATV, Пол Маккартні зможе повернути права на першу композицію - Love Me Do - в жовтні 2018 року, а на інші - в період до 2026 року.

У грудні минулого року група Duran Duran програла аналогічну судову справу компанії Gloucester Place Music, яка належить Sony/ATV, і не змогла повернути авторські права на композиції, що увійшли в її перші три альбоми.