У Румунії протестували проти помилування тисяч ув'язнених

протестувальники Копирайт изображения AFP
Image caption Незважаючи на холодну погоду, в Бухаресті біля будівлі уряду зібралися близько трьох тисяч людей, які скандували: "За демократії злодії сидять в тюрмі"

У Румунії пройшли акції проти планів уряду помилувати тисячі ув'язнених, серед яких можуть бути впливові прибічники Соціал-демократичної партії, що перебуває при владі.

Попри холодну погоду, в Бухаресті біля будівлі уряду зібралися близько трьох тисяч людей, які скандували: "За демократії злодії сидять в тюрмі".

За планами уряду, на помилування можуть розраховувати ті ув'язнені, обвинувальний вирок яких не перевищує п'яти років. Також уряд заявив про намір декриміналізувати правопорушення, пов'язані зі зловживанням владою, якщо збиток бюджету від дій правопорушника не перевищує 200 тис. румунських леїв (близько 47,5 тис. доларів).

Як пояснила влада Румунії, такі заходи допоможуть вирішити проблему переповнених в'язниць.

Однак критики вважають, що серед помилуваних можуть бути впливові прибічники соціал-демократів, засуджені за перевищення повноважень і корупцію. Їх звільнення стане ударом по боротьбі з корупцією, стверджують учасники акцій.

Повідомлялося, що в числі помилуваних може виявитися голова Соціал-демократичної партії Румунії Лівіу Драгнев, який в 2016 році був засуджений за фальсифікацію голосів на виборах, а також медіамагнат Дан Войкулеску, засуджений на 10 років в'язниці за відмивання грошей.