Рада дозволила міжнародні військові навчання в України

військові навчання Копирайт изображения UKRINFORM

Законопроект передбачає допуск сил іноземних держав на територію країни в 2017 році для участі в багатонаціональних навчаннях, а також українсько-американських навчаннях "Сі Бриз-2017" та "Репід Трайдент-2017".

Зокрема, в рамках багатонаціональних навчань з підготовки підрозділів збройних сил пропонується допустити на територію України до 3 тис. військовослужбовців ЗС США, інших держав-членів НАТО та держав-учасників програми "Партнерство заради миру" з озброєнням та військовою технікою.

В рамках українсько-американських навчань "Сі Бриз - 2017" у липні-вересні 2017 року можуть допустити до 2,5 тис. іноземних військових з технікою.

Всього в навчаннях, які відбудуться в акваторії Чорного моря та прилеглих полігонах і військових аеродромах в липні-вересні, братимуть участь до 3,5 тис. військових, з них до 1 тис від ЗСУ, стільки ж - від ЗС США і ще 1,5 тис. - інших іноземних військових.

В рамках українсько-американських навчань "Репід Трайдент - 2017" пропонується допустити на територію України в червні-листопаді 2017р до 2 тис. іноземних військових з технікою.