Як Трамп став 45-м президентом США

Трамп Копирайт изображения AFP/Getty

Мільярдер Дональд Трамп офіційно став президентом США. Церемонія відбулася біля будівлі Капітолію за участі голови Верховного суду США.

Image caption Вашингтон у 2009 і 2017 роках

На церемонію до Вашингтона з'їхалися тисячі людей. Проте, як видно з фото 8-річної давнини, на інавгурації його попередника глядачів було значно більше.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Як Дональд Трамп склав присягу президента

Церемонію проігнорували десятки конгресменів, що представляють Демократичну партію США. Кандидат від цієї партії Гілларі Клінтон програла республіканцю Трампу президентські вибори, але на церемонію приїхала.

Копирайт изображения Getty Images

Після того, як Дональд Трам пообіцяв сумлінно виконувати обов'язки президента, пролунав гімн США. Його виконувала 16-річна співачка Джекі Іванко з українським корінням.

Поки у центральній частині Вашингтона тривали офіційні заходи, на вулицях зростала напруга - кілька сотень людей вийшли на акцію проти вступу Трампа на посаду.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Джекі Іванко співала гімн

Близько 150 противників Трампа, одягнені у чорний одяг з масками, пройшли маршем по місту - кілька вітрин магазинів і вікна машин було розбито. Летіло каміння, переверталися сміттєві баки. Поліція застосувала газ, щоби розігнати протестувальників. У місті посилили заходи безпеки.

Копирайт изображения AFP
Image caption Протести у Вашингтоні

Трампа обрали 45-м президентом США за підсумками голосування, яке пройшло в листопаді 2016 року. Для багатьох підсумки виборів виявилися несподіванкою.

Ще під час передвиборчої кампанії бізнесмена критикували за неоднозначні висловлювання, які багато хто називав расистськими і сексистськими. Окрім того, Трампу дорікали тим, що він симпатизує Росії і її президенту Володимиру Путіну.

Копирайт изображения Getty Images

На інавгурації Трамп виступив з промовою, де закликав громадян США згуртуватися і повернути країні велич. Пообіцяв повернути робочі місця, знищити радикальний ісламський тероризм, проте, жодним словом не загадав про стіну на кордоні з Мексикою.

Поки Трамп говорив, у президентському лімузині замінили номерні знаки, а президентський акаунт Барака Обами у Twitter @POTUS перевели на ім'я Трампа.

Після офіційної церемонії біля Капітолію 44-й президент США Барак Обама разом із дружиною Мішель залишили Вашингтон на вертольоті.

Дональд Трамп махав їм услід рукою.

Новини на цю ж тему