Новий президент Гамбії заявив про кінець політичної кризи

Новий президент Гамбії Адам Барроу Копирайт изображения Getty Images
Image caption Новий президент Гамбії Адам Барроу

Новий президент Гамбії Адам Барроу, який 19 січня склав присягу, оголосив про врегулювання політичної кризи в країні. Це сталося не зважаючи на відмову свого попередника Ях'я Джамме покинути пост.

За підсумками переговорів пан Джамме погодився вже в п'ятницю покинути Гамбію і залишити свою посаду, написав Барроу в Twitter. Підтвердження цієї інформації в інших джерелах поки немає.

Раніше інформагентства з посиланням на анонімні джерела в ООН стверджували, що переговори про мирну передачу влади від Джамме до Барроу йдуть продуктивно, але подробиць про їхній перебіг не було.

Відмова пана Джамме покинути стала причиною для початку військової інтервенції в Гамбії із сусіднього Сенегалу, де зараз перебуває пан Барроу. Однак у п'ятницю вранці операцію призупинили, вирішивши продовжити переговори.

Ях'я Джамме був президентом Гамбії з 1994 року, а в грудні відмовився визнати поразку на президентських виборах. Він оскаржив їхні підсумки в суді, після чого його повноваження продовжили на три місяці.

Це рішення не підтримала Економічна спільнота країн Західної Африки, яка визнала переможцем виборів Адама Барроу. Сенегал погрожував почати військову інтервенцію, якщо пан Джамме не піде вчасно.

Однак пан Джамме ультиматум проігнорував. Тому в четвер пан Барроу присягнув у Сенегалі не зважаючи на те, що його попередник не залишив пост і наполягає на своїй легітимності.

Дії пана Джамме одноголосно засудила Рада безпеки ООН, після чого Сенегал за підтримки Нігерії направив свої війська на територію Гамбії.

Новини на цю ж тему