Білий дім критикує ЗМІ за висвітлення інавгурації

Вашинтон Копирайт изображения Getty Images
Image caption Представник Білого дому Шон Спайсер заявив, що подивитися на церемонію в центрі столиці прийшли близько півтора мільйона людей

Адміністрація президента США звинуватила ЗМІ в заниженні кількості глядачів інавгурації у центрі Вашингтона.

За словами президента Дональда Трампа, подивитися на церемонію в центрі столиці США прийшли близько півтора мільйонів людей. При цьому в пресі з'явилася інформація про те, що перед будівлею Капітолію зібралися менше 250 тисяч людей.

"Це була найбільша кількість людей, яка будь-коли спостерігала за церемонією інавгурації. Включаючи як тих, хто прийшов особисто [подивитися на церемонію у Вашингтоні], так і [дивилися церемонію] по всьому світу. Спроби зменшити ентузіазм з приводу інавгурації ганебні і невірні", - заявив представник Білого дому Шон Спайсер.

При цьому, за даними мерії Вашингтона, на інавгурацію Барака Обами в 2009 році прийшли близько 1,8 мільйона людей, що вважається абсолютним рекордом за кількістю людей, які будь-коли збиралися на Національній алеї у Вашингтоні.

Аерофотозйомка інавгурації Трампа також показує, що натовп перед Капітолієм був менший, ніж на церемонії 2009 року.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Фото церемонії інавгурації Трампа (ліворуч) і Обами в 2009 році

Після свого обрання на президентський пост Трамп неодноразово демонстрував невдоволення роботою журналістів.

У суботу під час свого виступу перед співробітниками ЦРУ він заявив, що деякі ЗМІ зображували невірну картину, стверджуючи, що він ворогує зі спецслужбами.

За його словами, насправді він ворогує з такими ЗМІ, в яких працюють "одні з найбільш ганебних людей у світі".

Раніше під час прес-конференції Трамп назвав телеканал CNN "жахливою організацією".

Ще до свого обрання в листопаді Трамп викликав скандал, публічно спародіювавши журналіста з фізичною вадою, а після того, як його почали критикувати за цей вчинок, заявив, що не знав про недугу репортера.

Тоді ж в листопаді він відмовився проводити зустріч з журналістами New York Times, хоча вона була заздалегідь підготовлена.

Акції протесту

У суботу сотні тисяч людей у Вашингтоні вийшли на "Марш жінок", який став кульмінацією міжнародної кампанії протесту в перший день після інавгурації президента США Дональда Трампа.

Спочатку очікувалося, що у марші візьмуть участь до 200 тисяч людей, однак незадовго організатори підвищили очікувану явку до 500 тисяч.

Копирайт изображения Reuters

В знак солідарності з маршем у Вашингтоні акції протесту пройшли в сотнях міст, в тому числі в Сіднеї, Лондоні, Парижі та Барселоні.

Трамп викликав бурхливе обурення ліберально налаштованих американців під час передвиборної кампанії, зневажливо висловлюючись про жінок, мексиканців і мусульман, а також стривожив багатьох за кордоном, пообіцявши, що буде керуватися принципом "Америка перш за все".

Новини на цю ж тему