Порошенко привітав з Днем злуки і відкинув ідею відмови від Донбасу

Символічний ланцюг, який об'єднує Україну, на мосту Патона в Києві, 22 січня 2016 року Копирайт изображения unian
Image caption Символічний ланцюг, який об'єднує Україну, на мосту Патона в Києві, 22 січня 2016 року

Президент Петро Порошенко категорично відкинув ідею відмови від Донбасу. Про це він заявив під час виступу з нагоди Дня Соборності України у Києві.

"Як не прикро говорити про це в День Соборності, але у нас є політичні сили… які у ретельно завуальованій формі пропонують нам відмовитися від Донбасу", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що ці політсили закликають "ставитися до мешканців окупованих районів так, ніби вони вже не є українськими громадянами".

"Хочу передати цим політиками питання: панове, а ви збирали ці території, ви доклали до того зусилля, щоб тими українськими землями розкидатися? Тим більше, що така стратегія стовідсотково, і це вже доведено, до миру не призведе. Мета ж Росії не Донецьк та Луганськ, мета Росії - це вся Україна, а не лише Крим та Севастополь", - додав президент.

День злуки як нагадування

Президент нагадав, що 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві проголосили об'єднання у єдину Україну двох державних утворень УНР і ЗУНР, що постали на уламках різних імперій.

"Хоча державне об'єднання УНР і ЗУНР у 1919 році відбулося лише символічно, воно мало вирішальне значення для утвердження Української соборної суверенної держави у теперішніх кордонах. Воно окреслило географічні, політичні та ідентифікаційні контури єдиної України. Соборність залишилася сильною, животворною ідеєю, переданою нащадкам", - заявив Порошенко.

Прем'єр Володимир Гройсман, вітаючи українців з днем Соборності, зазначив, що "сценарії війни, задіяні сьогодні Російською Федерацією" багато в чому нагадують ті драматичні роки початку ХХ сторіччя.

Копирайт изображения memory.gov.ua
Image caption Святкування Дня злуки на Софіївській площі у Києві, 1919 рік. Фото Українського інституту національної пам'яті

"Тоді проти України також були використані всі можливі методи - від прямого військового вторгнення, окупації, масштабної інформаційної пропаганди до створення на теренах нашої країни "кишенькових" сепаратистських урядів", - заявив прем'єр.

Як зазначають історики, після проголошення у 1919 році злуки УНР і ЗУНР єдина держава так і не утворилася - українські земелі були окуповані сусідніми державами, політики обох таборів пересварилися.

Копирайт изображения facebook.com/svyatoslav.tsegolko
Image caption Порошенко заявив, що Жемчугов був активним учасником "руху опору російській окупації і провів 30 спецоперацій"

У день Соборності президент присвоїв звання герой України звільненому нещодавно з полону Володимиру Жемчугову. Пан Порошенко нагородив голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова Орденом Свободи.

22 січня у зв'язку з Днем соборності у Києві зранку будуть перекриті частина центральних вулиць. Змінилися маршрути руху низки тролейбусів та автобусів. У Києві та інших містах України плануються акції "ланцюг єдності".