Переговори щодо Сирії почалися зі звинувачень

Башар Джаафарі засудив провокаційні заяви голови опозиційної делегації Копирайт изображения EPA
Image caption Башар Джаафарі засудив провокаційні заяви голови опозиційної делегації

Постпред Сирії при ООН Башар Джаафарі, який очолює делегацію офіційного Дамаска в Астані, заявив що опозиція на переговорах поводиться провокаційно.

Він стверджує, що Мохаммед Алуші, який виступає від повстанців, є "далеким від дипломатії". Таким чином він підсумував перший день непрямих переговорів, які організувала Росія, Іран і Туреччина.

Пан Алуші звинуватив турецьких військових і їхніх союзників у порушенні перемир'я.

Він також заявив, що припинення громадянської війни шляхом політичного врегулювання, для повстанців - гарний, але не єдиний варіант.

З ним погодився інший представник повстанців Осама Абу Зейд, який заявив агентству FP: "Якщо переговори будуть успішними, ми за них. Якщо не будуть, на жаль, у нас немає іншого вибору, окрім як продовжити боротьбу".

На зустрічі не було ЗМІ, але пізніше в інтернеті з'явилося імовірне відео з цих переговорів.

Копирайт изображения EPA
Image caption Переговори проходять за посередництва Туреччини, Ірану і Росії

На відеозаписі, Мохаммад Алуші назвав уряд президента Сирії Башара Асада терористичним. Він закликав долучити до списку терористичних організацій групи союзників сирійських військ, а також ліванську "Хезболлу", передає AP.

Це перші переговори в столиці Казахстану, на яких делегацію опозиції сформували виключно із представників збройних груп.

На переговорах у Женеві, за посередництва ООН, брали участь опозиційні політики-вигнанці, і тоді великого прогресу не вдалося досягти.

Переговори почалися у понеділок вранці в одному з готелів Астани, делегація повстанців сиділа з одного боку великого круглого столу, урядовці - з іншого.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Перемир'я у Сирії встановилося з грудня минулого року. При цьому всі сторони періодично заявляють про його порушення

До них доєдналися представники Росії та Ірану, які підтримують режим Асада, і Туреччина, яка підтримує опозицію, а також спеціальний представник ООН Стаффан де Містура і посол США в Казахстані.

Незважаючи на присутність делегації Сирії і збройної опозиції за одним столом, прямих переговорів між ними не було - вони спілкувалися через посередників.

Більше 300 тисяч людей вбито і 11 мільйонів змушені були залишити свої будинки відтоді, як у березні 2011 року в Сирії почалася громадянська війна.

Головна мета переговорів в Астані - дотримання перемир'я, яке досягнули минулого місяця через посередництво Туреччини і Росії. Сторони конфлікту звинувачують одна одну в порушенні режиму припинення вогню.

Скільки триватиме зустріч в Астані - не відомо. За інформацією джерел агентств, у вівторок повторять спробу напрацювати спільну заяву.

Новини на цю ж тему