Прем'єр Нідерландів до мігрантів: поводьтеся пристойно або їдьте

Марк Рютте Копирайт изображения Getty Images

За півтора місяці до парламентських виборів у Нідерландах прем'єр-міністр країни Марк Рютте зробив гучну заяву. Він заявив, що ніхто не затримує людей, які не поділяють цінностей його країни.

"Або ведіть себе пристойно, або їдьте", - заявив пан Рютте. Він додав, що голландцям не подобається, коли люди приїздять до них у пошуках свободи, і самі ж зневажають принципи цієї свободи.

Місцеві політологи вважають, що пан Рютте сподівається перед виборами зміцнити позиції своєї Народної партії за свободу і демократію, і тому робить такий різкий випад на адресу мігрантів і біженців.

Згідно з опитуваннями, партія пана Рютте має однакові показники із антимігрантською Партією свободи, яка останнім часом отримує велику підтримку. Політсилою керує Герт Вілдерс, який раніше був у Народній партії за свободу і демократію.

Пан Вілдерс уже назвав висловлювання пана Рютте брехливим. Опозиційний політик звинуватив прем'єра у лицемірстві, заявивши, що той проводив політику відкритих дверей, а тепер намагається підняти рейтинг випадами на адресу мігрантів.

Політологи зазначають, що головною темою передвиборної кампанії, вперше за довгі роки, стала не фінансова політика уряду і не економічні перспективи, а національне питання.

Парламентські вибори в Нідерландах пройдуть 15 березня. Рейтинги партій пана Рютте і пана Вілдерса поки рівні, але останньому навряд чи вдасться сформувати уряд, бо мало хто погодиться вступити із ним до коаліції.

Новини на цю ж тему