Мішель Терещенко: бажання людей виїхати - це найстрашніше

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Мішель Терещенко - нащадок емігрантів з України, який у 2015 році отримав український паспорт

Мер Глухова та нащадок давнього роду українських підприємців Мішель Терещенко сподівається, що українці, які зараз від'їжджають закордон, рано чи пізно повернуться.

Пан Терещенко - сам виріс у емігрантській родині французьких українців. Його дід - міністр фінансів Російської імперії Михайло Терещенко - змушений був емігрувати після приходу до влади більшовиків.

Життя за кордоном - не рай

"Хочу сказати, що життя в Німеччині чи Франції - це не є рай. І я дуже сподіваюся, що всі ті молоді люди, які поїхали зараз з України, одного дня повернуться", - розповів Мішель Терещенко під час представлення перевидання своєї книги "Перший олігарх" у Сумах.

"І коли я думаю про те, що минулого року близько мільйона українців поїхало працювати за кордон, то не можу сприймати це інакше як трагедію", - додає пан Терещенко.

Точних даних про те, скільки українців виїхали за кордон в останні роки, немає. Утім, за даними Євростату, лише у 2015 році дозвіл на проживання у країнах ЄС отримали півмільйона громадян України (показники 2016 року ще уточнюються).

Image caption Мер Глухова нарікає, що втримати спеціалістів у провінційному містечку - непросте завдання

Протягом останніх днів в українському медіапросторі триває дискусія про перспективи від'їзду українців на постійне місце проживання у західні країни.

Такі дебати у соцмережах спричинив допис блогера і медіаменеджера Артура Оруджалієва про те, що "в Україні повітря просякнуте атмосферою еміграції".

За чи проти такого твердження вже висловилися тисячі користувачів українського сегменту Facebook.

Щастить жити в Україні

"Мені здається, що ця тенденція, це бажання людей виїхати - це найстрашніше, що відбувається тепер в Україні. Нам завжди здається, що небо більш блакитне десь по інший бік кордону", - цитує Мішеля Терещенка позаштатний кореспондент ВВС Україна з Сум.

Пан Терещенко навів випадок з греко-католицької церкві у Парижі, яку відвідує багато вихідців з України.

"Я пригадую, що коли в часи Майдану, Революції гідності, я заходив до цього храму, люди підходили до мене, щоб дізнатися про новини з України. І якось до мене підійшла одна жінка і запитала: ви живете в Києві? Потім сказала: як вам щастить!", - розповів Мішель Терещенко, який з середини 2000-х років живе в Україні, а у 2015 році отримав українське громадянство.

У контексті громадянства мер Глухова також згадав приклад свого діда Михайла Івановича.

"Він залишався все своє життя у Франції та Англії емігрантом, принципово не приймав нового громадянства. Навіть для подорожей за кордон у нього був спеціальний документ без вказаного громадянства, документ біженця. Минулого року, коли президент України надав мені український паспорт, я був дуже зворушений - так, як міг бути зворушений мій дід", - відзначив Мішель Терещенко.

Image caption Книга "Перший оліграх" про Михайла Івановича Терещенка витримала в Україні вже кілька перевидань

Він підтвердив, що не буде вдруге балотуватися на посаду глухівського міського голови, однак і достроково йти з мерського крісла не буде.

"Достроково не піду, тому що люди мені повірили, підтримали мою програму - і я маю виконати свою роботу до кінця", - наголосив пан Терещенко.

За його словами, з проблемою еміграції українців він зіткнувся й у своїй роботі мером: "У Глухові дуже важко затримати хороших спеціалістів. Зараз нам пощастило - мені вдалося запросити працювати до міста 11 молодих лікарів. І знаю, що кожен з них має запрошення з інших країн. Я роблю все, щоб вони хотіли працювати у Глухові".

Перебування Мішеля Терещенка на посаді глухівського мера супроводжувалося рядом політичних скандалів.

Влітку 2016 року він звернувся до Верховної Ради з проханням розпустити Глухівську міську раду та призначити її дострокові вибори. За його словами, місцеві депутати "ігнорують інтереси громади, дискредитують себе перед виборцями".

А опоненти пана Терещенка у міськраді Глухова звинуватили його у нездатності налагодити конструктивний діалог та "неспроможності керувати містом".

Рішення про розпуск Глухівської міської ради парламент не розглядав.

Новини на цю ж тему