Мексиканців закликають бойкотувати американські товари

У Мексиці закликають до бойкоту американських компаній Копирайт изображения AFP
Image caption У Мексиці закликають до бойкоту американських компаній

У соціальних мережах Мексики почалася кампанія, яка закликає бойкотувати американські товари, після того як президент США Дональд Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

У Twitter та інших соціальних мережах заклики до бойкоту американських товарів розміщуються з хештегом #AdiosProductosGringos.

У соціальних мережах мексиканців закликають бойкотувати продукцію і послуги McDonald's, Walmart, Coca-Cola та інших американських компаній.

На кампанію вже відреагувала американська мережа кав'ярень Starbucks. Компанія заявила в п'ятницю, що інвестувала мільйони доларів в економіку Мексики і створила сім тисяч робочих місць по всій країні.

У заяві Starbucks також ідеться, що мережею кав'ярень в країні керує мексиканська компанія Alsea. Крім того, в кав'ярнях компанії у всьому світі продається кава мексиканського виробництва.

25 січня Дональд Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні США і Мексики - це було однією з його передвиборчих обіцянок.

Він також пообіцяв, що за будівництво заплатить Мексика.

Ці кроки й заяви призвели до дипломатичного скандалу із Мексикою. Президент країни Енріке Пенья Ньєто відмовився від запланованого візиту до Вашингтона і зустрічі з паном Трампом.

Мексиканська влада неодноразово заявляла, що Мексика не буде платити за будівництво стіни на кордоні.

Копирайт изображения AFP
Image caption На кордоні США і Мексики вже є огорожі

Трамп оцінює вартість будівництва стіни в 12 млрд доларів. Стіна, на його думку, повинна захистити США від напливу нелегальних мігрантів і ввезення наркотиків.

Новини на цю ж тему