Цукерберг відкликав земельний позов до жителів Гаваїв

Цукерберг и Чан Копирайт изображения AFP

Засновник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг вирішив відкликати позов поти кількох сотень гавайців, які претендували на частину земельної ділянки, придбаної Цукербергом 2014 року.

Як написав пан Цукерберг у колонці, опублікованій гавайською пресою, він шкодує, що не подумав про культурну й історичну значущість земель місцевих жителів, коли подавав позов, і тепер сподівається знайти інший спосіб вирішити земельне питання.

"Тепер, коли я розумію цю проблему краще, стає очевидно, що ми зробили помилку", - цитує пана Цукерберга місцева газета Garden Island.

На майже 300 га землі Цукерберга на гавайському острові Кауаї, опинилися 14 ділянок площею близько 3 га, на які претендували корінні жителі. Вони керуються законом вiд 1850 року, за яким місцеві аборигени мають право на землю, де жили їхні предки.

Документів на власність у багатьох з них немає, а володіння землею ґрунтується на складній і заплутаній системі родинних договорів - найчастіше усних. Сам Цукерберг раніше говорив, що завдяки використанню юридичного механізму місцеві жителі "отримають гроші за землю, про володіння якої вони навіть не підозрювали".

Земельна суперечка змусила гавайського конгресмена-демократа Каніелу Інга підготувати законопроект про законодавче врегулювання аналогічних суперечок.

Спочатку Інг назвав ініціативу Цукерберга нагадуванням про кабальні договори XIX століття, в рамках яких білі "цукрові королі" забирали землю у аборигенів.

Тепер же демократ привітав бажання мільярдера прислухатися до місцевих жителів, але відмовився відкликати законопроект, оскільки його ухвалення, на думку Каніели, посприяло б модернізації застарілих уявлень про право власності на островах.

У суботу жителі острова планували влаштувати акцію протесту на території маєтку Цукерберга. Місцеві жителі раніше висловлювали невдоволення поведінкою охоронців Цукерберга, а також скаржилися, що власники землі звели паркан, який зіпсував їм вид на Тихий океан.

За даними Forbes, ділянка на острові Кауаї коштувала засновнику Facebook 100 млн доларів. Кауаї - четвертий за величиною острів Гавайського архіпелагу.

Новини на цю ж тему