У Лондоні з'явиться пам'ятник принцесі Діані

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Ініціаторами встановлення пам'ятника стали сини Діани - принци Вільям і Гаррі (фото 1995 року)

Британські принци Вільям і Гаррі вирішили вшанувати свою загиблу 20 років тому мати й замовили її статую у повний зріст.

Скульптуру планують встановити на відкритій для відвідування території Кенсінгтонського палацу, де принцеса Уельська проводила багато часу.

Зараз архітектурний комплекс став офіційною резиденцією герцога і герцогині Кембриджських Вільяма і Кейт.

"Прийшов час визнати її позитивний вплив. Наша мати торкнулися стількох душ... Ми сподіваємося, що статуя допоможе всім відвідувачам Кенсингтонського палацу задуматися про її життя і спадщину", - йдеться у заяві синів принцеси Діани.

Поки невідомо, який скульптор займатиметься проектом, проте представник королівської сім'ї запевнив громадськість, що робота над статуєю почнеться найближчим часом.

Різьбяра обере комітет з шести осіб, серед яких - сестра покійної Сара Маккоркуодейл.

Відомо також, що королева Єлизавета II підтримує бажання своїх онуків вшанувати пам'ять Діани.

Минулого літа принц Гаррі висловив жаль, що протягом багатьох років не розповідав, який вплив на нього справила раптова смерть матері. Тоді йому було 12 років, а Вільяму - 15.

Діана Спенсер вийшла заміж за спадкоємця британського престолу принца Чарльза в 1981 році, однак у 1996 році подружжя розійшлися.

Принцеса Діана загинула у 1997 році, коли їхала разом зі своїм другом Доді аль-Файєдом з паризького готелю Ritz. Їхній Mercedesна величезній швидкості врізався в опору моста.

Новини на цю ж тему