Указ Трампа про мігрантів залишається в силі попри рішення суду

Копирайт изображения EPA
Image caption Указ Трампа викликав нові протести його опонентів

Міністерство національної безпеки США заявило, що підкориться розпорядженню суду, яке тимчасово забороняє висилку з США іммігрантів з семи мусульманських країн. Однак указ президента Дональда Трампа, який забороняє їм в'їзд до країни, залишається у силі.

Рішення стосується громадян Іраку, Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану.

У суботу федеральний окружний суд в Нью-Йорку наклав тимчасову заборону на висилку мігрантів з цих країн з діючими американськими візами з аеропортів США. Це аргументується це тим, що указ порушує законні права цих людей.

"Розпорядження президента Трампа залишається в силі - заборона на пересування залишається забороною, а американський уряд залишає за собою право відкликати візи в будь-який час, якщо це буде потрібно з міркувань національної безпеки або безпеки громадян", - йдеться у повідомленні на веб-сайті міністерства.

"Урядове розпорядження президента Трампа зачіпає лише невелику частину іноземних туристів і є першим кроком на шляху відновлення контролю над американськими кордонами і національною безпекою", - наголошують автори заяви.

Там також говориться, що близько 80 млн іноземних туристів щорічно в'їжджає до Сполучених Штатів: "Вчора підвищені заходи безпеки вплинули на менше ніж 1% з понад 325 тисяч іноземних туристів, які в'їжджають щодня".

Старший радник Білого дому Стівен Міллер також заявив, що рішення окружного суду Нью-Йорка "жодним чином не перешкоджає виконанню указу президента, який залишається в силі повністю і цілком".

Авіакомпанії, що здійснюють рейси до США з аеропорту Каїра, в неділю отримали офіційне повідомлення з Вашингтона з проханням не пропускати пасажирів зі згаданих в указі семи мусульманських країн на літаки до США, попри наявність у них імміграційних віз. Про це розповів представник авіакомпанії EgyptAir Хоссам Хуссейн.

Він уточнив, що заборона не стосується власників грін-карт (посвідки на проживання в США) й дипломатичних паспортів.

Новини на цю ж тему