Ініціатори блокади Донбасу планують повністю перекрити маршрути у лютому

Копирайт изображения Укрінформ
Image caption Командир батальйону "Донбас" Анатолій Виногородський (по центру)

Організатори торгової блокади "ДНР" і "ЛНР" планують повністю перекрити нелегальні зв'язки з підконтрольними сепаратистам районами у середині лютого. Про це повідомив співорганізатор блокади залізниці в Луганській області, командир батальйону "Донбас" Анатолій Виногородський.

"Ми плануємо перекрити всі проходи до Луганської і Донецької областей. Судячи з розвитку подій, людей нам для цього вистачить, починаючи з середини лютого. Тобто ми плануємо в середині лютого повністю розгорнути наші пункти блокади", - розповів комбат в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Ми будемо збільшувати кількість блокпостів у міру приходу людей. Станицю Луганську швидше за все ми закриємо до кінця цього тижня", - відзначив Анатолій Виногородський.

Він додав, що ініціатори блокади поінформували про свої плани місцеву владу.

За словами комбата, участь у блокаді беруть переважно ветерани АТО та місцеві жителі: "На сьогодні з нами працює близько 12 волонтерських груп, і ця кількість розширюється, плюс до нас регулярно приїжджають місцеві жителі, які нам допомагають".

25 січня вони заблокували залізничну лінію Луганськ - Попасна - тоді було заблоковано 12 поїздів із 700 вагонами.

Пізніше була заблокована вузлова станція "Світланове" в Луганській області.

Ініціатори акції кажуть, що таким чином вони борються з незаконною торгівлею з самопроголошеними "ДНР" та "ЛНР".

Заява Турчинова

Копирайт изображения УНІАН

У п'ятницю секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що жодних блокпостів на Донбасі без рішення держави не буде.

"У нас не може бути на фронті хаосу й анархії. Військові повинні виконувати накази свого командування… Тим, хто спробує сам робити якісь там імпровізовані блокпости в зоні проведення антитерористичної операції - цього не буде", - наголосив пан Турчинов.

"Буде ухвалене рішення блокувати - значить, будуть блокувати. Не буде такого рішення верхового головнокомандувача - значить, це робити ніхто не буде", - додав він.

Новини на цю ж тему