Правляча партія Франції обирає кандидата в президенти

Копирайт изображения Reuters
Image caption Опитування показують, що і у Амона (зліва), і у Вальса (праворуч) поки мало шансів перемогти на президентських виборах

Правляча у Франції Соціалістична партія в неділю обирає свого кандидата на майбутніх президентських виборах, які пройдуть у квітні.

У другому раунді праймеріз змагаються колишній прем'єр-міністр країни Мануель Вальс і екс-міністр освіти Бенуа Амон.

Фаворит праймеріз

На першому етапі праймеріз фаворитом виявився Бенуа Амон: він набрав 35,21% голосів партійців, тоді як Мануель Вальс - 31,56%.

Програма 49-річного Амона вибудована на радикальній пропозиції ввести щомісячні універсальні виплати для всіх французів незалежно від рівня доходу, що дало оглядачам можливість заявити: у випадку перемоги екс-міністр може повернути Соціалістичну партію до традиційної лівої політики - на противагу нинішньому центристському курсу.

До того ж Бенуа Амон заручився підтримкою екс-міністра економіки Арно Монтебура. У першому раунді праймеріз той посів третє місце.

Екс-міністр освіти обіцяє поступово ввести "універсальний дохід" в розмірі 750 євро для всіх французів, ввести податок на робототехніку, легалізувати марихуану, скасувати нове трудове законодавство, проведене через парламент його суперником Вальсом, а також визнати Палестинську державу.

Його стиль називають зваженим і серйозним. Водночас він не має багато досвіду у великій політиці.

Суперники

Копирайт изображения Reuters
Image caption Макети французьких політиків перед карнавалом у Ніцці

Мануель Вальс зі свого боку робить ставку на свій досвід як прем'єра та міністра внутрішніх справ протягом 2012-16 років. Йому випало вводити у Франції надзвичайний стан й контртерористичні заходи після терактів в Парижі в 2015 році.

Мануель Вальс - іспанець за походженням, натуралізований у Франції у віці 20 років. Зараз йому 54 роки.

Він обіцяє знизити податки для середнього класу, ввести мінімальну допомогу в розмірі 850 євро французьким громадянам, які не мають іншого доходу, а також виділити більше коштів на утримання поліції та армії.

Його називають владним і досвідченим керівником, однак перемоги Вальсу може перешкодити той факт, що його ім'я тісно асоціюється з украй непопулярним президентом Франсуа Олландом, який вирішив не висувати свою кандидатуру на другий термін.

У той же час опитування громадської думки показують, що соціалістам - хто б не переміг на цих праймеріз - буде дуже важко перемогти на президентських виборах.

На президентську гонку в останні дні вплинуло те, що один з її фаворитів, член правоцентристського Союзу за народний рух Франсуа Фійон, виявився замішаним к скандалі з виплатами своїй дружині заробітної плати - нібито за роботу як його помічниці в парламенті. Французькі ЗМІ не знайшли свідчень того, що вона дійсно там працювала.

Франсуа Фійон заперечує звинувачення на свою адресу і заявляє, що вийде з гонки, якщо буде виявлено досить доказів для початку розслідування.

Інша фаворит майбутніх виборів - лідер праворадикального "Національного фронту" Марін Ле Пен. Їй закидають зв'язки з Кремлем, вона такі звинувачення відкидає.

Новини на цю ж тему