Франція: від соціалістів на вибори президента піде Бенуа Амон

Бенуа Амон Копирайт изображения Reuters

Кандидатом Соціалістичної партії на виборах президента Франції буде Бенуа Амон.

Такими стали результати другого туру соціалістичних праймеріз, що пройшли у неділю. У них міг узяти участь будь-яких мешканець Франції, що заплатив еквівалент одного долара і згоден із цінностями лівоцентристів.

Головним суперником пана Амона був чинний прем'єр Мануель Вальс. Він визнав поразку ще до того, як були підраховані всі голоси.

Для соціалістів, як очікують, вибори президента будуть непростими.

Чинний глава держави Франсуа Олланд, що належить до цієї партії, має дуже низький рейтинг.

В опитуваннях лідирують кандидат від консерваторів Франсуа Фійон, правий політик Марін Ле Пен і центрист Еммануель Макрон.

Після підрахунку 60% бюлетенів на праймеріз соціалістів, колишній міністр освіти Амон набрав близько 58% голосів, а Мануель Вальс - 41%.

Він закликав соціалістів, незалежного лівого кандидата Жана-Люка Меленьйона і кандидата від Зеленої партії об'єднатися.

49-річний Амон здобув популярність завдяки таким планам, як, наприклад, пропозиція запровадити гарантовані щомісячні виплати для всіх громадян.

Він також хоче легалізувати марихуану і скасувати трудове законодавство, яке було ухвалено минулого року і спростило процес прийому на роботу і звільнення.

Другий тур праймеріз викликав більший інтерес виборців, ніж перший, коли проголосували 1,6 млн людей, кажуть організатори.

Водночас були повідомлення про порушення. Репортерка сайту Buzzfeed заявила, що змогла проголосувати під час другого туру чотири рази.

Про те само щодо першого туру повідомляли журналісти газети Le Monde.

Новини на цю ж тему