Трамп відстоює заборону на в'їзд

Big crowds at JFK Копирайт изображения Getty Images
Image caption Один з найбільших протестів відбувся в неділю в аеропорту ім. Дж. Кеннеді у Нью-Йорку

Адміністрація президента Трампа наполегливо захищає свої позиції з приводу заборони на в'їзд для громадян семи близькосхідних країн - попри судові постанови і масові протести.

Сам Дональд Трамп заявив, що візи почнуть видавати після того, як запровадять "якомога суворішу політику безпеки". Він також відкинув звинувачення в тому, що це заборона на в'їзд мусульман.

Таке рішення Білого дому викликало широкий осуд.

Генпрокурори 16 штатів заявили, що президентський указ неконституційний. Кілька федеральних суддів призупинили депортацію власників віз.

Указ пана Трампа, підписаний у п'ятницю, призупинив на 120 днів програму США з прийняття біженців, заборонив приймати біженців з Сирії взагалі і відмовив у в'їзді в країну громадянам сімох мусульманських країн.

Тих, хто перебував на шляху до США, затримали після прибуття, навіть якщо в них були візи чи дозволи на імміграцію.

Багатьох пасажирів просто не пустили на рейси, що прямують до США.

Image caption "Когось із ваших знайомих затримали? Повідомте нас. Юристи допоможуть". Серед учасників протестів є адвокати

Що каже Білий дім?

У неділю пан Трамп написав у Twitter, що в Америці потрібна "радикальна перевірка, ВЖЕ". Однак пізніше уточнив, що йдеться не про релігійну дескримінацію, а про боротьбу з тероризмом і безпеку країни.

"Ми знову почнемо видавати візи всім країнам після того, як переглянемо і втілимо якомога суворішу політику безпеки протягом наступних 90 днів", - сказав він.

У своєму твіті в понеділок він звинуватив у хаосі в аеропортах протестувальників, "сльози сенатора Чака Шумера" (лідер демократів у Сенаті - Ред.) і авіакомпанію Delta Airlines, яка через комп'ютерний збій скасувала майже 300 авіарейсів.

Пан Трамп сказав, що "лише 109 людей із 325 000 подорожніх" затримали для додаткового допиту.

Однак навіть у Республіканській партії, членом якої є Дональд Трамп, заявляють, що його указ працює неефективно.

Демократи заявляють, що спробують скасувати укази президента через законодавчий орган.

Новини на цю ж тему