Лондон: суперечливий указ Трампа не завадить його візиту до королеви

Борис Джонсон Копирайт изображения AFP
Image caption Борис Джонсон розкритикував указ Трампа про міграційну політику

Британський міністр закордонних справ Борис Джонсон розкритикував резонансний указ президента США, який робить жорсткішою американську міграційну політику, але підтримав рішення запросити Дональда Трампа з офіційним візитом до Великої Британії.

Петиція, що закликає заборонити президенту Дональду Трампу в'їзд до Британії в рамках державного візиту, коли главу іноземної держави запрошують на прийом до королеви, зібрала вже понад мільйон підписів.

"Це, безумовно, дуже суперечлива політика, яка викликає тривогу, і, повторюю, це не той підхід, який вибрав би наш уряд", - заявив пан Джонсон про указ, що забороняє в'їзд до США громадянам семи країн з переважно мусульманським населенням.

Однак, на думку міністра, абсолютно правильно, що новий президент "найближчого і найважливішого союзника" Британії буде удостоєний честі приїхати з державним візитом.

Раніше інші представники британського уряду також відкинули заклики скасувати державний візит пана Трампа.

Петиція проти державного візиту президента США з'явилася на сайті британського парламенту в середу.

Автори звернення звертають увагу на жінконенависницькі погляди американського президента і його вульгарну поведінку. Це, на їхню думку, не допускає можливості того, що пана Трампа приймуть королева Єлизавета або принц Валлійський. У тексті звернення сказано, що такий прийом міг би поставити королеву в незручне становище.

Водночас петиція не виключає можливості приїзду Дональда Трампа до Британії в рамках звичайного робочого візиту, без зустрічі з членами королівської сім'ї.

Новини на цю ж тему