У США звільнили тимчасового прокурора після критики указу Трампа

Саллі Йейтс Копирайт изображения Getty Images

У США звільнили виконувача обов'язків генерального прокурора Саллі Йейтс.

На її місце призначили прокурора США у Східному окрузі штату Вірджинія Дану Бенте, написав у Twitter прес-секретар Білого дому Шон Спайсер.

31 січня Саллі Йейтс заявила, що міністерство юстиції не захищатиме міграційний указ президента Дональда Трампа в суді.

Вона зазначила, що не певна щодо законності розпорядження.

У заяві Білого дому йдеться, що Саллі Йейтс "зрадила міністерство юстиції, відмовившись виконувати законний указ, прийнятий з метою захистити громадян США".

27 січня новобраний президент Трамп підписав розпорядження, яке призупяє прийом біженців із Сирії на невизначений термін.

Всі інші програми з прийому біженців припинені на 120 днів. Також указ на 90 днів забороняє в'їзд у США всім громадянам семи мусульманських країн.

Після цього в США пройшли багатотисячні акції протесту.

Із критикою міграційної політики нового президента виступив, зокрема, його попередник Барак Обама.

Указ Трампа оскаржують у кількох судових інстанціях.

"Мій обов'язок - гарантувати, що позиція міністерства юстиції в суді відповідає зобов'язанням відомства завжди добиватися правосуддя і обстоювати справедливість", - написала Йейтс, пояснюючи співробітникам відомства своє рішення.

Пані Йейтс була заступником генпрокурора за часів Барака Обами. Тодішній генпрокурор Лоретта Лінч пішла з посади після закінчення строку його повноважень.

Трамп попросив Йейтс тимчасово виконувати обов'язки генпрокурора, поки номінований ним Джеф Сешнс проходить процедуру затвердження в Конгресі.

Новини на цю ж тему