Зупинка Авдіївського коксохіму загрожує катастрофою - Метінвест

Авдіївський коксохімічний завод Копирайт изображения AFP
Image caption АКХЗ є містоутворюючим підприємством

Якщо через загострення бойових дій Авдіївський коксохімічний завод (АКХЗ) буде зупинено, у місті може статися гуманітарна катастрофа, - йдеться у заяві групи "Метінвест", що входить до складу SCM, контрольованої Рінатом Ахметовим.

"В результаті обстрілу, які пошкодили лінії електропередач, підприємство знеструмлено і знаходиться в стані гарячої консервації. У разі повної зупинки АКХЗ під загрозою опиниться опалення всього міста Авдіївка. На даний момент в місті відсутня електрика і водопостачання", - йдеться у повідомленні.

Група "Метінвест" також закликає всі сторони конфлікту негайно припинити бойові дії, відремонутвати лінії електропостачання і відновити подачу електрики і води в місто.

При цьому, як заявив Генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков, "без домовленостей з учасниками збройного конфлікту вирішити проблему неможливо".

Він закликав усі сторони конфлікту негайно розпочати переговори.

На інших підприємствах групи - у Запоріжжі, Кривому Розі і Маріуполі - створені штаби для допомоги Авдіївці, які збирають генератори, намети і обладнання для обігріву.

Втім, зупинка Авдіївського коксохіму під час морозів до -20 може призвести до катастрофічних наслідків і для самого підприємства.

Як заявив генеральний директор АКХЗ Муса Магомедов, у разі, як під час холодів підприємство буде повністю зупинено, "завод припинить існування як такий".

Новини на цю ж тему