Понад 70% українців підтримують щеплення дітей - опитування

Щеплення у лікарні Копирайт изображения UNIAN

77% українців підтримують вакцинацію дітей проти поліомієліту, кору, туберкульозу, гепатиту B, дифтерії. Про це свідчать результи соцопитування групи "Рейтинг" щодо стану медичної сфери в Україні.

Цей метод профілактики більше підтримує міське населення, жінки, пенсіонери, а також ті, хто довіряє медичним установам. Кількість тих, хто не підтримує щеплення і сформував ставлення до нього - понад 10%.

Дві третини опитаних знають, хто їхній сімейний лікар або терапевт, з них 80% респондентів довіряє йому. Соціологи зазначили, що обізнаність про сімейного лікаря залежить від віку та статі. Жінки більше володіють цією інформацією, ніж чоловіки.

"Складається ситуація, коли люди з одного боку не задоволені станом медицини і вважають, що загальна якість державних медичних послуг в країні погіршується або не змінюється, з іншого - продовжують довіряти медичним закладам і лікарям", - наголосили у дослідженні.

Понад 40% українців заявили, що мають до трьох захворювань, які наразі їх турбують. Згідно з даними, 17% респондентів зазначили, що страждають від понад чотирьох хвороб. Натомість третина заявила, що не мають жодних проблем із здоров'ям.

"Чоловіки менше скаржаться на своє здоров'я, аніж жінки", - свідчать результати дослідження.

Більшість не вживає ліків або вітамінів для лікування або попередження серцевих захворювань. Третина опитуваних приймає. Дві третини звертаються до лікаря або проходила в цьому році обстеження серцево-судинної системи, зазначили соціологи.

76% респондентів довіряють рятувальникам у своєму регіоні, а решта не довіряє. Службі швидкої медичної допомоги довіряють 74% людини, не підтримують таку думку 22%, свідчать результати опитування.

"Медичним закладам (поліклінікам, лікарням) довіряють 57%, не довіряють - 36%, аптекам довіряють 55%, не довіряють - 38%, поліції довіряють 48% опитаних, не довіряють - 45%", - повідомили в групі.

Опитування провели в грудні минулого року у форматі інтерв'ю "face-to-face". Загалом опитали півтори тисячі респондентів від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами й типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження становить не більш як 2,5%.