Україна "умовно вільна" в рейтингу свободи - Freedom House

В Україні гинуть люди Копирайт изображения AFP
Image caption Україна не може бути повністю вільна, поки там тривають бойові дії й утискають свободу ЗМІ, вважають автори звіту

За показниками політичних і громадянських свобод у 2016 році Україна отримала рейтинг "частково вільної" держави, набравши 61 зі 100 балів у звіті "Свобода в світі", який щороку укладає міжнародна організація Freedom House.

Як пояснюють автори звіту Freedom In The World 2017, найбільшу загрозу свободі в світі за підсумками 2016 року становлять популісти і диктатори, а загалом становище зі свободою погіршується вже 11-й рік поспіль.

На рейтингу свободи в Україні позначаються бойові дії на Сході, нездатність української влади покарати корупціонерів високого рівня, що підірвало підтримку уряду і позначилося на перебігу реформ у багатьох секторах.

У сфері громадянських свобод негативний наслідок для свободи преси мали політичний тиск і напади на журналістів, сказано в огляді становища в Україні Freedom House.

Копирайт изображения FREEDOM HOUSE

Читайте також:


Ключові висновки

Посеред тривалого політичного протистояння, у квітні прем'єр-міністра Арсенія Яценюка замінив на посаді керівника уряду Володимир Гройсман, близький союзник президента Порошенка,

Лінії фронту на Донбасі протягом року залишалися практичногнезмінними, а спалахи бойових дій між урядовими військами і сепаратистами, яких підтримує Росія, не були значними, що призвело до значного зменшення втрат порівняно з 2014 і 2015 роками.

У липні вибухом замінованого автомобіля в Києві було вбито видатного журналіста Павла Шеремета, що підкреслило стурбованість безпекою і свободою журналістів. Кільком іншим працівникам ЗМІ й організаціям загрожували насильство, залякування і переслідування.

При чому це тривало впродовж року як у районах під контролем уряду, так і сепаратистів.

Посилена охорона сил безпеки дозволила провести київський марш ЛГБТ-спільноти в червні, хоча іншим подібним заходам за межами столиці погрожували або нападали на них.


Якщо порівнювати із сусідніми державами, то на півночі Білорусь і Росія визначені в звіті Freedom House як "невільні" країни. Обидві набрали за показником політичних і громадянських свобод по 20 балів зі 100.

Західні сусіди - Польща (89), Словаччина (89), Угорщина (76) і Румунія (84) визначені як "вільні".

Туреччина, де за президента Ердогана почався наступ на свободу ЗМІ і згортання демократичних свобод після спроби військового перевороту, визначена "частково вільною", як і Україна, однак отримала набагато нижчий бал - 38 зі 100.

Україна мала статус "вільної" у рейтингу свободи Freedom House у період після Помаранчевої революції - від 2006 по 2010 рік.

Новини на цю ж тему