Контактна група закликала припинити вогонь в районі Авдіївки

Авдіївка Копирайт изображения Brendan Hoffman
Image caption У неділю через обстріли було знеструмлено завод, який забезпечував теплом Авдіївку.

Тристороння контактна група, засідання якої відбулося у Мінську, закликала сторони конфлікту на Донбасі до повного припинення вогню. Про це повідомив представник голови ОБСЄ в групі Мартін Сайдік.

"Контактна група закликає в районі, обмеженому Донецьким аеропортом, Авдіївкою та Ясинуватою, а також по всій лінії зіткнення, до суворого додержання повного і всеосяжного режиму припинення вогню", - сказав він після завершення засідання, повідомляє "Інтерфакс".

До 5 лютого сторони мають відвести озброєння, яке підпадає під дію Мінських угод, додав він.

Група також домовилась сприяти гуманітарним зусиллям з відновлення енергопостачання та опалення, зазначив пан Сайдік.

Місія ОБСЄ повинна отримати повний доступ для всеосяжного контролю.

Водночас речниця представника України у контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер, повідомила, що представники самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" зобов'язані забезпечити безпечні умови для ремонтних бригад, які відновлять водо-, газо- та електропостачання в районі Авдіївки.

"Місто перебуває на межі гуманітарної та техногенної катастрофи, вся відповідальність за такий розвиток подій ляже на представників ОРДО", - написала пані Оліфер у Facebook за результатами зустрічі.

Напруга під Авдіївкою почала зростати у ніч на неділю. Там почалася ескалація боїв, яка своєю інтенсивністю і втратами обох сторін нагадала грудневі бої на Світлодарській дузі.

За словами Міноборони, позиції української армії опинилися під потужним обстрілом з боку бойовиків.

Водночас у російському МЗС заявили, що ситуація на Донбасі загострилася через те, що підрозділи української армії "продовжують вести наступальні дії з метою захоплення позицій ополчення".

Через обстріли був знеструмлений завод "Коксохім", який забезпечував теплом Авдіївку.

Новини на цю ж тему