МЗС Білорусі: Росія не повідомила про спільну прикордонзону

Таке тепер буде і на кордоні з РФ Копирайт изображения Reuters
Image caption Тепер таке буде і на кордоні Білорусі з Росією?

Росія ухвалила рішення про встановлення прикордонної зони із Білоруссю, не повідомивши про це Мінськ, заявила голова прес-служби МЗС Білорусі Марія Ваньшина.

"Всупереч усім наявним домовленостям, які регулють охорону державних кордонів двох країн і порядок їхнього перетину, російська сторона ухвалила рішення про встановлення прикордонної зони на кордоні з Білоруссю без попереднього попередження", - повідомила прес-секретар.

За словами білоруського дипломата, ці дії ведуть до відновлення контролю на білорусько-російському кордоні, "який скасували понад двадцять років тому".

У МЗС зазначили, що це протирічить низці домовленостей, які регулють охорону державних кордонів двох країн і порядок їхнього перетину.

Вона також додала, що драматизувати ситуацію поки не варто, бо дипломати Білорусі поки вивчають документ.

У вівторок влада Білорусі рекомендувала журналісту українського каналу "Громадське телебачення Донбасу" Віталію Сизову виїхати з Мінська, пояснивши це тим, що його внесли до російських "чорних списків".

Правохоронці зазначили, що Білорусь та РФ є союзними державами, тому заборона на його в'їзд за замовчуванням поширюється і на Білорусь.

Новини на цю ж тему