Адвокат: слідство вирішило перевірити шпиталізацію Кара-Мурзи

Володимир Кара-Мурза

Слідчі органи Росії вирішили провести перевірку у зв'язку зі шпиталізацією координатора "Відкритої Росії" Володимира Кара-Мурзи-молодшого, який вдруге за два роки потрапив до лікарні із симптомами отруєння.

Інтереси пана Кара-Мурзи представляє адвокат Вадим Прохоров, він повідомив, що йому подзвонив слідчий і запитував про обставини шпиталізації його клієнта.

Пан Прохоров пояснив, що заяву до правоохоронних органів пан Кара-Мурза подав ще в грудні 2015 року. Він просив розслідувати його попереднью шпиталізацію, бо вважав, що його отруїли навмисно.

Адвокат стверджує, що слідчі не вживали заходів за останні два роки. На його думку, зараз у них виник інтерес через те, що пан Кара-Мурза вдруге опинився в реанімації із тими ж симптомами.

Офіційно слідство поки не коментує перевірку заяви пана Кара-Мурзи.

У травні 2015 року Кара-Мурза також потрапив до лікарні. Спершу лікарі підозрювали у нього ‎панкреатит, проте потім діагностували гостру ниркову недостатність. Сам активіст і його колеги ‎та родичі припускали, що його могли отруїти.

Тоді діагностували гостру печінкову недостатність. Після виписки він отримав підсумки експертизи, яку проводили у Франції. Тоді в його організмі знайшли важкі метали, кількість яких переважала норму.

І тоді, і зараз прихильники Кара-Мурзи називають різке погіршення його стану замахом. Вони зазначають: якщо використовували отруту, то рідкісну й мало кому доступну.‎

‎35-річний Кара-Мурза-молодший раніше був заступником голови опозиційної російської партії ‎‎«Парнас», а зараз працює координатором фонду "Открытая Россия" Михайла Ходорковського.‎

Володимир Кара-Мурза також був близьким другом опозиціонера Бориса Нємцова, якого ‎застрелили у 2015 році в Москві.

Новини на цю ж тему