Опитування: Макрон переможе Ле Пен у другому турі виборів у Франції

Еммануель Макрон Копирайт изображения AFP
Image caption Макрон несподівано вирвався у лідери виборчих перегонів після скандалу, що негативно позначилося на репутації колишнього прем'єр-міністра з правоцентристської Республіканської партії Франсуа Фійона

Незалежний кандидат Еммануель Макрон, який виступає за збереження ЄС і за свободу торгівлі, лідирує в опитуванні громадської думки, щопроводять напередодні виборів президента Франції. Однак у першому турі він поступиться Марін Ле Пен, свідчать дані соціологів.

Згідно з результатами опитування, проведеного агенцією Opinionway, якби другий тур президентських виборів у Франції проводили зараз, то пан Макрон отримав би голоси 65% виборців. Його суперницю - лідера правого-радикального Національного фронту Марін Ле Пен - у другому турі підтримали б 35% респондентів.

У першому турі, згідно з опитуванням, перемогла б Марін Ле Пен з 26%, а Еммануель Макрон набрав би 23% голосів. Таким чином, саме вони виходять у другий тур.

Ще 20% виборців віддали б свої голоси кандидату від партії "Республіканці" Франсуа Фійона, якого ще нещодавно вважали фаворитом президентської гонки, але різко здав позиції після того, як проти нього почалося попереднє розслідування за підозрою у розтраті державних грошей.

Пан Фійона звинуватили у тому, що він під час свого перебування депутатом оформив дружину на посаду помічника, і вона отримувала з бюджету зарплату за роботу, якої нібито не робила.

Еммануель Макрон у першій програмній промові минулої неділі пообіцяв об'єднати націю на основі прагматичних центристських цінностей, підвищити витрати на оборону і безпеку і ще більше зміцнити особливі відносини з Німеччиною.

Перший тур президентських виборів у Франції відбудеться 23 квітня.

Новини на цю ж тему