Республіканці в Сенаті змусили замовкнути сенатора-демократа

Elizabeth Ann Warren Копирайт изображения Getty Images

Сенатори від Республіканської партії проголосували за зупинку виступу сенатора-демократа Елізабет Уоррен. Вона зачитувала лист вдови Мартіна Лютера Кінга із критикою на адресу Джеффа Сешнса.

Кандидатуру пана Сешнса запропонував президент США Дональд Трамп на пост генпрокурора, цю пропозицію обговорюють у Сенаті.

Лист написала Коретта Кінг 30 років тому, коли пану Сешнсу відмовили в посаді федерального судді через расистські коментарі.

Лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнел перервав виступ Елізабет Уоррен і сказав, що пані Уоррен порушила правила палати, "піддавши сумніву поведінку іншого сенатора".

Пан Макконнел вимагав, аби пані Уоррен припинила зачитування листа і свій виступ. Пропозицію внесли на голосування. Сенатори проголосували 49-43 на користь республіканцв.

Пізніше Елізабет Уоррен все ж дочитала вголос лист Коретти Кінг під час лайв-трансляції у Facebook.

"У листі, написаному 30 років тому, йдеться про неприпустимість допуску Джеффа Сешнс до федеральної судової системи. Республіканці позбавили мене права прочитати цей лист в Сенаті, тому я читаю його тут і зараз", - написала пані Уоррен в коментарі до своєї трансляції.

Пізніше вона заявила про свій протест у Twitter, її читачі запустили новий хештег - "Дайте Ліз сказати" (#LetLizSpeak).

Джефф Сешнс, сенатор-республіканець від штату Алабама, став кандидатом від президент Трампа на пост генпрокурора ще в листопаді минулого року, відразу після перемоги на президентських виборах.

Сешнс 20 років є сенатором, в палаті він очолює два підкомітети - імміграції (у юридичному комітеті) і зі стратегічних сил (комісія у справах збройних сил).

Пану Сешнсу приписують фразу, яку він нібито сказав темношкірому чиновнику: що тому треба бути обережнішим, розмовляючи з "білими хлопцями". Самого чиновника Сешнс нібито назвав "хлопчиком". Сам він заперечує подібну розмову.

Пан Сешнс неодноразово заявляв про свою жорстку позицію щодо нелегальної міграції.

Новини на цю ж тему