У США запропонували вимагати паролі від соцмереж при отриманні візи

США, Келлі Копирайт изображения Getty Images
Image caption За словами пана Келлі, влада повинна знати, які сайти відвідують заявники віз

У посольствах США можуть зобов'язати іноземних громадян, які подають заяву на отримання візи, надавати паролі від їхніх акаунтів в соціальних мережах, повідомив міністр внутрішньої безпеки країни Джон Келлі.

За його словами, цей захід можуть застосувати в рамках посилення перевірок іноземців, які можуть становити загрозу для безпеки США.

Це торкнеться насамперед семи країн, де переважають мусульмани. Також це стосується громадян, яким заборонили в'їзд у країну через міграційний указ президента Дональда Трампа.

"Дуже складно по-справжньому перевірити людей із цих країн...Але якщо вони в'їжджають, то ми повинні знати, які інтернет-сайти вони відвідують, і отримати їх паролі. Ми побачимо, що вони роблять у мережі", - пояснив пан Келлі під час виступу на слуханнях у комітеті внутрішньої безпеки палати представників США.

За словами міністра, якщо заявники не хочуть співпрацювати із владою США, вони не матимуть права в'їжджати в країну.

При цьому пан Келлі підкреслив, що ніяких рішень щодо цього питання не ухвалили.

Указ, який підписав пан Трамп 28 січня, вводить 90-денну заборону на в'їзд до Сполучених Штатів громадянам Судану, Ємену, Лівії, Сомалі, Іраку, Ірану і Сирії. На невизначений термін заборонили в'їзд сирійцям, а біженцям із інших країн заморозили в'їзд на 120 днів.

Новини на цю ж тему