Слухання у суді: чи є указ Трампа антимусульманським?

США Копирайт изображения AFP
Image caption Суд з'ясовує, чи дискримінує указ Трампа мусульман

Під час слухань у Сан-Франциско Апеляційний суд ставив жорсткі питання і з'ясовував, чи дискримінує мусульман мігрантський указ Дональда Трампа.

27 січня Трамп видав указ про 90-денну заборону на в'їзд до Сполучених Штатів громадянам семи переважно мусульманських країн - Судану, Ємену, Лівії, Сомалі, Іраку, Ірану і Сирії. на 120 днів заморозили програму прийому біженців з інших країн.

Після цього 4 лютого федеральний суд США у Сіетлі призупинив дію президентського указу.

Суддя Річард Кліфтон запитав, чи має місце дискримінація, якщо це стосується лише 15% мусульман світу.

Пан Кліфтон є одним з трьох суддів апеляційного суду у Сан-Франциско, які ухвалять рішення щодо указу президента США цього тижня.

Що б не вирішив цей окружний апеляційний суд США, справа скоріш за все опиниться у Верховному суді.

Про що сперечалися сторони у суді?

Міністерство юстиції США виступило на підтримку міграційного указу президента Дональда Трампа і закликало апеляційний суд відновити його дію в інтересах національної безпеки.

Копирайт изображения Getty Images

Юрист Август Флентіж заявив, що конгрес уповноважив президента контролювати питання, хто може в'їжджати до країни.

На запитання про докази того, що сім країн, яких стосувалась заборона є небезпечними для США, він сказав, що кілька сомалійців у США були пов'язані з угрупуванням Аль-Шабаб.

Потім адвокат, який представляє штат Вашингтон, повідомив суду, що призупинення указу президента не принесе шкоди уряду США.

Генеральний юрист штату Вашингтон Ноа Парсель заявив, що заборона стосується тисяч жителів штату - як студентів, так і людей, які хочуть відвідати родину.

Під час слухань розглядалося питання, чи міграційна заборона призвела до обмеження на в'їзд мусульман, що було би неконституційним

Указ був "нейтральним по відношенню до релігії", йдеться у доповідній записці Міністерства юстиції США.

Але у суді пан Парсель процитував заяви з кампанії пана Трампа з приводу мусульманської заборони.

Він також вказав на заяви одного з радників президента, Руді Джуліані, який сказав, що його просили придумати спосіб, як легально запровадити заборону на роботу для мусульман.

Суддя Кліфтон сказав, що заборона стосується лише семи країн, і вони були визначені адміністрацією Барака Обами і Конгресом США, як такі, що заслуговують на візові обмеження через загрозу тероризму.

Він запитав: "Чи стверджуєте ви, що це рішення попередньої адміністрації і конгресу є релігійно вмотивованим?"

Ні, відповів пан Парсель, але адміністрація Трампа закликала до повної заборони і хоча це не була повна заборона, це була дискримінація.

Всього з моменту рішення президента США були анульовані близько 100 тисяч вже виданих американських віз.

Прокурор Вашингтона подав позов проти указу Трампа, наполягаючи, що мігрантська заборона є неконституційною і завдає шкоди інтересам штату.

Новини на цю ж тему