Аваков: вбивство Шеремета могли замовити з Росії

Павло Шеремет Копирайт изображения УНІАН

Міністерство внутрішніх справ допускає, що вбивство журналіста Павла Шеремета могли замовити з Росії. Про це на брифінгу повідомив міністр Арсен Аваков.

"Слідство не виключає версію політичного вбивства, замовлення на яке надійшло саме з РФ", - заявив він.

За словами міністра, результати досудового розслідування свідчать, що цей злочин - "ретельно підготовлене групою осіб замовне вбивство".

Пріоритетною версією слідство вважає професійну діяльність Павла Шеремета як журналіста в Україні, а також за її межами.

Пан Аваков також повідомив, що в часовому проміжку, близькому до часу вбивства, зафіксували понад тисячу телефонних з'єднань з російськими абонентами в районі злочину.

"В результаті моніторингу в районі місця злочину, в проміжку близькому до часу його вчинення, зафіксовано 1193 з'єднання з російськими абонентами", - цитує пана Авакова "Інтерфакс".

Втім, у слідства поки що немає жодної людини в статусі підозрюваного, повідомив заступник голови Нацполіції Олександр Вакуленко.

"Якщо ми говоримо про процесуальний статус підозрюваних, то на сьогоднішній момент жодна особа не отримала процесуальний документ про підозру. Ми над цим працюємо", - сказав він.

Водночас він зауважив, що у слідства є "цілісне розуміння замовників, виконавців, спільників, але це не є предметом того, що можна поки що озвучити".

Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві. Машина, в якій він перебував, вибухнула в центрі міста.

Є інформація, що журналіст незадовго до смерті скаржився на стеження і погрози на його адресу.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Автомобіль, у якому їхав Павло Шеремет, вибухнув у центрі Києва

Окрім журналістської діяльності, Павло Шеремет був автором кількох документальних фільмів. Зокрема, про переслідування білоруської опозиції та Чеченську війну. А також кількох книг - про режим Олександра Лукашенка та екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

Протягом останніх років він мешкав у Києві. Від 2012 року співпрацював з "Українською правдою". Крім того, вів програму діалоги на телеканалі "24", співпрацював з "Радіо Вести".

Новини на цю ж тему