Новий генпрокурор США обіцяє припинити незаконну міграцію

Джефф Сешнс Копирайт изображения Getty Images
Image caption Джефф Сешнс складає присягу в присутності своєї дружини Мері Сешнс, президента Дональда Трампа і віце-президента Майка Пенса

Один зі ставлеників Дональда Трампа в новому уряді США Джефф Сешнс, якого Сенат затвердив на посаді генерального прокурора, закликав покласти край ситуації з нелегальною міграцією.

"Ми повинні покінчити з беззаконням, яке загрожує громадській безпеці і позбавляє американських працівників заробітків", - заявив Джефф Сешнс під час церемонії присяги в Білому домі.

"Нам потрібна законна система імміграції", - сказав він. Під законною системою, уточнив пан Сешнс, він розуміє таку, яка служить інтересам народу Сполучених Штатів.

"Це не неправильно, це не аморально, це не соромно", - додав новий генпрокурор.

Завдяки більшості в Сенаті, республіканцям вдалося затвердити запропонованого паном Трампом кандидата на посаду генпрокурора з перевагою всього в п'ять голосів.

Джефф Сешнс став лише сьомим затвердженим кандидатом на керівні посади в адміністрації з 21, попри те, що з часу інавгурації нового президента минуло вже майже три тижні.

Копирайт изображения AFP
Image caption За призначення Сешнса на посаду генпрокурора проголосували 52 сенатори, проти - 47

Пан Сешнс, тепер уже колишній сенатор від Алабами, одним з перших підтримав кандидатуру Дональда Трампа на президентських виборах і став одним з головних його радників у питаннях боротьби з нелегальною міграцією.

Він неодноразово заявляв про свою жорстку позицію щодо нелегальної міграції. Раніше йому навіть довелося заперечувати свої симпатії до Ку-клукс-клану.

На початку січня в зверненні до юридичного комітету Сенату США Джефф Сешнс заявив, що звинувачення в тому, що він підтримував Ку-клукс-клан, неправдиві. За його словами, він почуває відразу як до самої ультраправої організації, так і до ідеї про перевагу білої раси, яка лежить в основі цього руху.

Новини на цю ж тему