Нацрада призначила позачергові перевірки кільком мовникам

Антена Копирайт изображения Ukrinform
Image caption Одну телерадіокомпаній перевіряють через звернення Надії Савченко

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові перевірки шістьом регіональним мовникам.

Згідно з повідомленням на сайті організації, одеське ТОВ ТРК "Гармонія міра" перевірять через звернення депутатки Надії Савченко і Одеської міської організації партії "Свобода", у якому вони скаржаться на трансляцію випуску передачі "Істоки". На думку заявників, вона має антидержавний зміст і створює умови для дестабілізації національної безпеки.

"Інформація, викладена в радіопередачі, нав'язує слухачам негативне ставлення і ставить під сумнів існування української мови, культури, неможливість розриву зв'язків з "братньою Росією", суперечливість існування України як держави", - повідомили у Нацраді.

Київське ТОВ "Ейчді фешн" перевірять через зміну технічних параметрів мовлення.

ТОВ ТРК "Радіо великих доріг" із міста Олександрія Кіровоградської області не дотримується умов ліцензії щодо програмної концепції мовлення, зазначили у Нацраді.

"Медіасистем-групп" із Чернівців перевірять, оскільки зафіксовано, що ліцензіат не веде мовлення. А провайдер програмної послуги із Генічеська Херсонської області ПП "Торнадо" - через те, що не транслює чотири програми із затвердженого Нацрадою переліку.

"Після з'ясування і вивчення усіх обставин стосовно виявлених ознак порушень законодавства України в діяльності зазначених мовників Національна рада ухвалить відповідні рішення", - повідомили на сайті організації.

Штрафи за квоти

Напередодні Нацрада оштрафувала радіо "Шансон", KISS FM, "Радіо Вісті" та інші радіокомпанії за недотримання законодавства про частку україномовних пісень і програм в ефірі.

Згідно з ухваленим минулої осені законом, щонайменше чверть пісень, які звучать протягом доби на радіо, мають бути українською мовою.

Найбільші штрафи отримали KISS FM і "Шансон" - понад 215 і понад 125 тисяч гривень відповідно.

"Радіо Вісті" оштрафували на майже 40 тисяч гривень за недотримання квоти україномовних програм в ефірі за 12 листопада, повідомила прес-служба Нацради. Радіокомпанія не дотягнула до необхідної норми лише 0,78%.

У самій компанії відповіли, що звернулися до посольств США і ЄС за підтримкою в конфлікті з Нацрадою.

Копирайт изображения nrada.gov.ua
Image caption Раніше у Нацраді казали, що закон про квоти виконують практично усі радіостанції

"В умовах 16-годинного прямоефірного мовлення радіостанції... вказані 0,8% стосувалися діалогу ведучого Миколи Вересня з російськомовним слухачем", - пояснили на "Радіо Вісті". Там вважають санкції Нацради "образою" колективу радіостанції.

Всього оштрафували вісім станцій на загальну суму понад півмільйона гривень.

За законом, який ухвалили в листопаді 2016 року, протягом першого року дії нових правил телерадіокомпанії мають забезпечити в ефірі щонайменше 25% пісень українською мовою.

Протягом двох наступних років ця норма має зрости спочатку до 30, а тоді до 35%.

Крім того, щонайменше половина програм на радіо і телебаченні мають виходити українською.

Новини на цю ж тему