У Танзанії гіда заарештували за сфальшований переклад

Туристка дивиться на гіда, а він - загубився в перекладі Копирайт изображения Twitter
Image caption Загубився в перекладі не лише зміст сказаного туристкою

Туристичного гіда у заповіднику Танзанії заарештували за неправильний переклад відгуку туристки про країну і людей, які там живуть.

У відео, яке розлетілося в мережі, гід мовою суахілі каже, нібито передаючи слова туристки, що танзанійці занадто нарікають на голод.

Насправді жінка сказала, що танзанійці - прекрасні люди.

Гіда-перекладача арештували в четвер, однак суті висунутих йому звинувачень не розголошують. Відомо, що його затримали за вказівкою міністра туризму Танзанії Джуманне Мшембе.

Танзанія рекламує себе як "Душа Африки" і популярна серед туристів завдяки своїй видовищній природі і сафарі-паркам.

Гід-перекладач, імені якого не називають, працював у Національному заповіднику "Серенгеті".

Начальник місцевої поліції Філіпо Калангі сказав ВВС, що затриманого допитують, однак жодних інших деталей не повідомив.

Копирайт изображения AFP
Image caption Туристи приїздять до Танзанії на сафарі

Кореспондентка ВВС в танзанійській столиці Ліззі Масінга каже, що наразі незрозуміло, чому гіда затримали і чи йому взагалі будуть офіційно пред'являти звинувачення.

На думку нашого кореспондента, міністрові могло здатися, що перекладач глузує з туристки або що він повторює слова президента Джона Магуфулі, який вжив подібну фразу на мітингу минулого місяця, коли закликав громадян Танзанії припинити нарікання на голод.

Витяги відео опублікувала газета в Кенії. Туристка там каже:

"Привіт. Мій візит до Танзанії був гарний, прекрасний. Тутешні люди просто чудові і привітні. Всі тебе вітають словом "джамбо" [мовою суахілі так звучить слово "привіт"]. Я рада, що приїхала. Земля красива-прекрасива. Тварини також прекрасні".

Гід переклав це так:

"Ви, танзанійці, багато нарікаєте на голод. Щодня ви плачете про голод, тоді як удома у вас є квіти. Чому б вам не заварити їх і не випити. Нема чого нарікати на голод".

Tуристка:

"Розмаїття тварин і людей, які трапляються тут, вражає. Такого більше ніде нема. Це прекрасно".

Гід:

"Ви просите свого президента, щоб він вас нагодував. Ви що, думаєте, президент вам кухар? Беріться до роботи. Зваріть ваш одяг і їжте".

Туристка:

"Це пригода на все життя. Просто фантастично і гарно, неймовірно і незабутньо".

Гід:

"Беріться до роботи у всіх куточках країни. Президент не може покинути Державний дім, щоб вас годувати. Готуйте собі самі".

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів